آبشار آب گرم در استان خراسان رضوی

معمولاً شرق ایران و به خصوص استان خراسان رضوی از جمله جاهایی است که سالانه افراد زیادی برای مسافرت به آن‌جا می‌روند تا علاوه بر زیارت، سیاحت و گردش هم کرده باشند. اگر شما هم دوست دارید از همه نقاط این استان بازدید کنید و به دیگر شهرستان‌ها هم سری بزنید، این مطلب از درناتریپ را از دست ندهید.


تبلیغات | AD


ویژگی‌های آبشار آب گرم

این جاذبه طبیعی در نزدیکی شهرستان کلات واقع شده و ارتفاع آن به ۱۸ تا ۲۰ متر می‌رسد. ضمن اینکه دمای آب نیز حدوداً ۳۰ تا ۳۵ درجه است و به همین دلیل آن را آبشار آب گرم نامیده‌اند.

این آبشار از چشمه‌ای نشأت می‌گیرد که چند کیلومتر بالاتر از آن واقع است و زیر قله آبشکی می‌باشد. لازم به ذکر است که وجود کوه‌های انجیرک، آبگرم و دره آبگرم، زیبایی‌های زیادی به این منطقه بخشیده است.

چگونه به آنجا بروم؟

برای اینکه به آبشار آب گرم بروید، باید ۷۵ کیلومتر از شمال شرق مشهد خارج شوید و مکان‌هایی مانند امامزاده سید، روستای محمدیه، روستای گوجگی و آب معدنی کلات را پشت سر بگذارید. پس از عبور از تونل، دوراهی پیش روی شما قرار می‌گیرد که باید مسیر آبشار را انتخاب کرده و آن را ادامه دهید. در نهایت به ۶ کیلومتری آبشار خواهید رسید که باید از خودرو پیاده شده و باقی مانده راه را بدون ماشین بروید.

آدرس: ایران، استان خراسان رضوی، شهرستان کلات، آبشار آب گرم

منبع اینستاگرام اینستاگرام

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.