آلمان؛ مقصد جدید فرش‌های دستباف ایرانی

آلمان؛ مقصد جدید فرش‌های دستباف ایرانی

آلمان؛ مقصد جدید فرش‌های دستباف ایرانی


تبلیغات | AD


رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: آلمان به جای آمریکا مقصد اصلی صادرات فرش دستباف ایرانی خواهد شد.

سالانه هشتاد درصد فرش‌های دستباف ایران به تمام جهان و به خصوص کشورهای شرقی و غربی صادر می‌شود که آمریکا و آلمان به ترتیب با ۲۵ و ۱۲ درصد رتبه اول و دوم را در اختیار دارند.

ایالات متحده در تمام دوره‌ها از جمله تحریم‌های فعلی، این صنایع دستی ایران را همواره در لیست کالای تحریم شده قرار داده است.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

رئیس مرکز ملی فرش ایران تصریح کرد: صادرات فرش دستباف ایران قبل از تحریم‌های همه جانبه یعنی دهه ۷۰، بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون تومان بوده است که پس از اعمال تحریم‌ها، افت شدیدی داشت ولی دوباره پس از توافق‌نامه برجام رشد کرد. تا مرداد ماه سال گذشته، صادرات فرش دستباف ایران سالانه ۴۰۰ میلیون دلار بود که پیش بینی می‌شود با تحریم‌های جدید این آمار کاهش پیدا کند زیرا آمریکا مقصد اصلی صادرات فرش دستباف ایرانی به حساب می‌آید.

در زمان تحریم‌های فعلی و با توجه به عدم همکاری کشورها و قدرت‌های جهان و همچنین پویش مردمی در خود ایالات متحده برای مقابله با تحریم فرش دستباف ایرانی امیدواریم رشد این صنعت را دوباره شاهد باشیم.

به صورت رسمی ۱٫۵ میلیون و غیر رسمی ۲٫۵ میلیون نفر در صنعت تولید فرش دستباف ایرانی حضور دارند که عمدتاً مددجویان و سرپرستان خانوار هستند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران تأکید کرد: تمرکز بر کشورهای اروپایی، برنامه اصلی ما برای حفظ صادرات فرش دستباف ایرانی بوده و از آن‌جا که آلمان مقصد دوم این محصول است، برنامه داریم تا کشورهای آلمانی زبان را جایگزین آمریکا کنیم.


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.