آبشار یخی هملون ؛ دردسترس ترین منطقه برای یخ نوردی پایتخت نشینان

Helmon; the most affordable area for the capital's ice climbing

آبشار یخی هملون را می توان دردسترس ترین گزینه برای تهرانی های علاقمند به یخ نوردی دانست.


تبلیغات | AD


این آبشار در مسیر میگون به شمشک واقع شده و زمستان  میزبان علاقمندان به یخ نوری از سراسر ایران خصوصا تهران است.

در دره هملون غارها و سوراخ های زیادی وجود دارند و در زمان های قدیم به این منطقه “همه لانه” یا “همه جا لانه” می گفتند و این اسم به مرور زمان تغییر یافته و به اسم کنونی خود که هملون است رسیده است.

اگر دوست دارید تا آبشار را به صورت یخ و قندیل ببینید قطعا بهترین زمان برای دیدن از این آبشار فصل زمستان است اما اگر به تماشای آبشار و منطقه زیبای در اطراف این آبشار علاقمندید می توانید فصل تابستان از آبشار هملون دیدن کنید.

برای صعود از آبشار در فصل زمستان به وسایل و تجهیزات کافی یخ نوردی نیاز دارید و همچنین توجه داشته باشید چنانچه فصل زمستان را برای رفتن به این آبشار انتخاب کرده اید زنجیر چرخ به همراه خود داشته باشید چرا که جاده منتهی به آبشار در زمستان پر از برف خواهد بود.

چگونه می توانم به آنجا بروم؟

اگر از وسیله شخصی برای رسیدن به این منطقه استفاده می کنید ابتدا باید خود را به بزرگراه شهید بابایی رسانده و از آنجا به جاده لشکرک رفته و سپس به فشم و نهایتا به میگون برسید.

پس از رسیدن به جاده میگون راه را به سمت شمشک پیش میگیریم که از شمشک تا هملون تنها ۵ کیلومتر راه است.

چنانچه از وسیله نقلیه عمومی برای رفتن به هملون استفاده می کنید، اول باید با اتوبوس های خطی شمشک که حوالی ساعت ۷ از فلکه چهارم تهرانپارس حرکت می کنند خود را به شمشک رسانده و از آنجا با تاکسی های شمشک به هلمون برسید. این نکته را هم یادآور باشیم که اتوبوس ها حدود ساعت ۱۵:۳۰ از شمشک به سوی تهران باز می گردند.

منبع اسنپ نریپ

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.