۵ توصیه برای تجربه بهترین سفر در زندگی

بر اساس تفکر هر فرد مشخصی، بهترین سفر برایش معنای خاصی دارد. به عنوان مثال، برای اکثر ایرانی‌ها، سفر به اروپا بهترین نوع سفر در زندگی محسوب میشود، اما باید توجه داشت که داشتن بهترین سفر در زندگی بستگی به خود هر فرد دارد. در این پست به چند توصیه کوتاه اما ارزشمند جهت داشتن بهترین سفر در زندگی اشاره میکنیم. با درناتریپ همراه باشید.

۱. برنامه ریزی کنید، اما روی کاغذ نیز بیاورید

ایده‌ای را قبل ازینکه میخواهید به جایی بروید را داشته باشید، اما آمادگی تغییر برنامه خودتان را در صـرتی که بهم خورد را هم در نظر بگیرید. سعی کنید مسائل ضروری را بر روی کاغذ بیاورید تا بتوانید در زمان ضروری آنرا تغییر دهید.

۲. به صدای کودک درون خود گوش دهید

آیا تا به حال شده است که شهری بدون هیچ دلیلی شما را مجذوب خودتان کند؟ به عنوان مثال افراد موفق تجربه‌هایی را در میان میگذارند که بر این مبناست از کودکی ندایی درون آنها بهشان میگفته که از بچگی عاشق سفرهای خارجی بوده‌اند و نمیتوانند بگویند چرا وقتی بزرگ شدند به حرفشان گوش کرده و به سفرهای خارجی رفته‌اند، ولی تنها میتوانند بگویند که این ندا کاملا ندایی درست بوده است.

۳. خودشناسی

باید نقاط ضعف، نقاط قوت و علایق خود را بشناسید. به عنوان مثال اگر تجربه بدی از اقامت در مهمان‌خانه داشته باشید، اگر میخواهید سفر بعدی شما بهترین سفر زندگیتان باشد، اقامت در مهمان خانه با چند نفر دیگر که احتمالا کوله گرد هستند نیز نباید در برنامه‌تان باشد.

۴. هدفتان کسب تجربه باشد

تنها به مقصدتان فکر نکنید و به کارهایی که قرار است در مقصد انجام بدهید نیز توجه داشته باشید. تجربه‌هایی که قرار است در سفر کسب کنید باید به شما القا شوند. مثلا اگر قصدتان بیابان گردی است، نمیتوانید به سمت مناطق اقیانوسی سفر کنید.

۵. بودجه بندی قبل از سفر

هیچ چیز به اندازه قیمت‌های سرسام آور، خاطرات خوش سفر را به خاطر تلخ تبدیل نمیکند. قبل از سفر باید بودجه بندی خاصی را برای خود در نظر بگیرید که این هزینه‌ها میتواند شامل تفریح، هزینه هتل، هزینه پرواز و… باشد. حتما ملاک‌های خود را در نظر بگیرید، مثلا ممکن است برای هتلی پنج ستاره هزینه کنید، در حالیکه خیلی از امکانات آن به کارتان نیامده و با هزینه کرد برای هتلی ۳ ستاره نیز میتوانستید در هزینه‌های مصرفیتان صرفه‌جویی کنید.

منبع الی گشت
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

2 × دو =