تبلیغات | AD


گردش در کاخ گلستان با گردشگران خارجی

در این ویدئو سعی می‌کنیم تا همه چیز را درباره ایران به شما نشان دهیم. به همین خاطر، یکی از خبرنگاران ما با گردشگران همراه شد تا از زبان خودِ آنها، نظراتشان را بپرسد.

امروز چند میهمان داریم ولی نه از کشورهای نزدیک. میهمانان ما بیش از ۷۰۰۰ کیلومتر مسیر را طی کرده‌اند تا به تهران برسند.

و از آنجایی که ما ایرانی‌ها به میهمان‌نوازی معروف هستیم، بیایید به آنها خوشامد بگوییم.


تبلیغات | AD


امروز گروه جدیدی از مسافران که بیش از ۶۰ نفر هستند، وارد ایران شده‌اند و ما برنامه داریم آنها را به شرق (مشهد) و سپس جنوب (کرمان، اصفهان و شیراز) ببریم و سپس به اینجا (تهران) برگردیم.

و پس از ۵ پنج روز، کشور شما را ترک می‌کنیم ولی سال آینده، برای چهارمین بار، قطار گردشگری دوباره وارد کشور فوق‌العاده شما خواهد شد.

این قطار عقاب طلایی است که به عنوان هتل روی ریل شناخته می‌شود که برای نخستین بار وارد ایران شده است و با خود مسافرانی از اروپا، استرالیا و آمریکا را به ایران آورده است.

این قطار پس از ۲ هفته مسافرت، در تاریخ ۲۳ اکتبر وارد ایستگاه مرزی رازی واقع در بین استان آذربایجان غربی و کشور ترکیه شده است.

بطور کلی، بیش از ۶۷ مسافر از سراسر جهان و کشورهایی مانند ایسلند، مکزیک، آلمان، کویت و فرانسه در این قطار حضور دارند. این قطار مجلل دارای دکوری فوق‌العاده است که شبکه‌های چوبی آن، انسان را یاد شیوه طراحی سالهای ۱۹۵۰ میلادی می‌اندازد.

این قطار، سفر دو هفته‌ای خود را در نیمه ماه اکتبر، از شهر بوداپست کشور مجارستان آغاز کرد و پس از عبور از رومانی، بلغارستان و ترکیه، مرز ایران را روز دوشنبه رد کرد و وارد ایستگاه زنجان شد.

که در آن یک میراث جهانی یونسکو به نام گنبد سلطانیه در آن قرار دارد. این رویداد، قطعا پنجره جدیدی را به روی صنعت گردشگری ایران آغاز خواهد کرد. و ایران که دارای ۱۷ میراث جهانی یونسکو است، قطعا گردشگران بیشتری را به سوی خود جذب خواهد کرد.

آمارهای رسمی نشان داده‌اند که تنها در سال گذشته، بیش از ۴٫۵ گردشگر خارجی وارد ایران شده‌اند. که نسبت به سال گذشته و مدت مشابه، بیش از ۳٫۷ درصد پیشرفت کرده است.

ما با این گردشگران به کاخ گلستان آمدیم. این کاخ که در مرکز تهران قرار دارد، یکی از مراکز گردشگری جذاب و خاطره‌انگیز می‌باشد. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این مجموعه بیندازیم.

تهران معمولا بخاطر شلوغی خیابانها و بزرگراهها شناخته شده است ولی وجود چنین مکان دنج و زیبایی برای میهمانان ما بسیار تعجب‌آور و عجیب بود.

آنها در این مکان توانستند از معماری زیبای کاخ دیدن کنند و هنگام پیاده‌روی در آن، از فضای آرام آن بهره ببرند.

مردم در ایران بسیار دوست‌داشتنی هستند و همه از ما می‌پرسند که از کدام کشور آمده‌اید بنابراین ارتباط برقرار کردن با چنین افرادی بسیار آسان است.

برای بسیاری از ما غربی‌ها، ایران مکان بسیار غریب، نامانوس و رازآلودی است و اینگونه به نظر می‌آید که نمی‌توان خود را با فضای آن به راحتی تطبیق داد. ولی پس از سفر به این کشور متوجه می‌شویم که چقدر این کشور زیباست؛ بخصوص نوع معماری و کاشی‌کاری آن.

 کاشی‌کاری در سراسر ایران بسیار جذاب و دیدنی است و باعث می‌شود انسانها ساعتها و برای مدتی طولانی به آن خیره شود.

ما غذاهای خوشمزه، سبزی‌های عالی و میوه‌های تازه‌ای خوردیم که همه آنها را دوست داشتیم. همچنین ما آب انار نیز نوشیدیم که فوق‌العاده بود.

کاخ گلستان از ارگ تاریخی تهران باقی مانده است که همچون جواهری در مرکز شهر می‌درخشد. این مجموعه دارای ۷ ساختمان است که در اطراف آن یک باغ زیبا وجود دارد.

من در مورد سفر آنها به ایران پرسیدم و با توجه به اینکه هر کدام از آنها با ملیت و فرهنگ متفاوتی آمده است، می‌خواستم بدانم در مورد کشور من چه فکری می‌کنند.

بسیار دوست‌داشتنی و متفاوت‌تر از دیگر کشورهایی است که ما تاکنون به آنها سفر کرده‌ایم.

واقعا زیباست من در مورد تاریخ و فرهنگ ایران بسیار شنیده بودم و دوست داشتم به ایران بیایم و حالا که در ایران حضور دارم، بسیار خوشحالم.

چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارند بخصوص در حوزه تاریخی زیرا ایران واقعا یک تمدن تاریخی و کهن است.

من واقعا عاشق ایران هستم و این دفعه پنجم است که به اینجا می‌آیم.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

برای دیدن مناطق تاریخی و همچنین شیوه زندگی فوق‌العاده مردم به ایران آمدم‌ ایران کشوری شگفت‌انگیز با پیشینه تاریخی طولانی است.

کاخ گلستان حدود ۵ قرن پیش، توسط شاه طهماسب اول و در دوره صفوی ساخته شد و در زمان کریم خان زند مرمت و توسط شاهان قاجار، بعنوان یکی از کاخ‌های نمونه شناخته شد.

من همچنین می‌خواستم ببینم آنها در مورد کاخ نیز چه نظری دارند؟ آیا ارزش دیدن را داشت؟

این کاخ، ترکیبی از استایلهای معماری است که تمامی آنها به خودی خود، بسیار زیبا و شگفت‌انگیز می‌باشد.

این کاخ بسیار زیبا و تمیز است و علی رغم وجود داشتن در شهری شلوغ، فضای بسیار آرامی بر آن حکمفرماست.

پس از مشاهده چین و فرانسه، واقعا از دیدن این مکان لذت بردم.

کاشی‌کاری آنقدر زیباست که می‌توان ساعتها و برای مدت طولانی به طراحی و نوع کنار هم قرار دادن آنها خیره شد.

خیلی قشنگ و خیره‌کننده است.

بسیار دوست‌داشتنی و زیباست مخصوصا کاشیها فوق‌العاده هستند.

بسیاری از این گردشگران برای نخستین بار بود که به ایران می‌آیند به همین دلیل می‌خواستیم نظرشان را در مورد این کشور جویا شویم.کاخ گلستان نمایی زیبا از شیوه معماری و هنری دوره قاجار است و همه مهمانان ما از نوع نما، معماری، لی‌اوت و ظاهر آن به وجد آمده بودند.

و در نهایت، در مورد مردم ایران که مهمان‌نواز بودند پرسیدم. آیا ما توانسته‌ایم توجه آنها را جلب کنیم؟

شما واقعا دوست‌داشتنی بودید و من احساس خوبی داشتم

افرادی که تا حالا ملاقاتشان کرده‌ام، بسیار دوست‌داشتنی بوده‌اند بنابراین من از سفر خود به این کشور لذت برده‌ام.

بسیار بسیار گرم، مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی

شما بسیار مهربان، مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی هستید.

ایرانیها انسانهای دوست‌داشتنی هستند. آنها می‌توانستند انگلیسی صحبت کنند که برای ما تعجب‌آور بود. ضمن اینکه از صحبت کردن در مورد شهرهایشان، احساس رضایت می‌کردند.

مردمان مورد علاقه من هستند. من دوستان زیادی در ایران دارم که می‌خواهم دوباره به اینجا برگردم و ایران را ببنیم.

با توجه به اینکه مردمان دیگر کشورها را نیز دیده‌ام، باید بگویم که مانند ایرانیها که انسانهایی مهربان و خونگرم هستند، هیچ کجا ندیده‌ام.

و در نهایت پرسیدم که آیا آنها به ایران خواهند آمد یا نه؟ به نظر شما، چه جوابی داده‌اند؟

بله. واقعا دوست دارم دوباره از ایران بازدید کنم.

بارها و بارهای دیگر خواهم آمد.

مطمئنا دوباره خواهم آمد.

من قطعا خواهم آمد و برای سال آینده نیز برنامه دارم تا بیایم و دیگران را نیز برای سفر به ایران تشویق خواهم کرد.

فکر می‌کنم باز هم به ایران بیایم و واقعیت‌های بیشتری را درباره این کشور کشف کنم.

کاخ گلستان تنها صفحه‌ای از زیبایی‌های تاریخی ایران بود و با توجه به آنچه امروز دیدیم، این افراد باز هم به ایران خواهند آمد تا مکانهای بیشتری را مشاهده نمایند.

منبع PRESSTV

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

15 − سیزده =