کوه‌های رنگی آلاداغلار؛ شگفتی طبیعت

کوه‌های رنگی آلاداغلار؛ شگفتی طبیعت

کوه‌های رنگی آلاداغلار؛ شگفتی طبیعت


تبلیغات | AD


از شگفتی‌های طبیعت میتوان به کوه‌های رنگی آلاداغلار در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تبریز اشاره کرد که در مسیر اهر-تبریز و میانه-زنجان قرار گرفته است. کوه‌های آلاداغلار را میتوان رنگین‌کمانی از جنس خاک را روی زمین نامید و جالب نیز این است که خانه‌های اطراف این روستا تیز همانند این کوه‌ها خاک رنگینی دارند.

این کوه‌ها از شهرستان میانه شروع میشود و تا نزدیکی تبریز ادامه دارد. شاید در اولین نگاهتان، این کوه‌ها همانند یک رؤیا به نظر برسند اما اگر کمی دقت کنید، به شگفتی این موضوع پی خواهد برد. این کوه‌ها جزو مناظر نادر در جهان به شمار می‌آیند و مشابه این مناظر را میتوانید در سیارات دیگر مشاهده کنید.

رنگ‌هایی همچون قرمز، سفید، نارنجی و زرد از این کوه‌ها می‌درخشند. نگاه به کوه‌ها هنگام گذر از جاده لذتبخش است و لذتبخشتر از آن نیز قدم زدن بر روی این کوه‌هاست، زیرا چشمه‌هایی در کنار این کوه‌ها عبور میکنند که جلوه خاصی به آنها بخشیده‌اند و انعکاس رنگ‌های متنوع کوه‌ها در آب نیز این را اثبات میکند.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

اگر از عاشقان عکاسی هستید، هرگز در سفر به این مکان شک نکنید. بهترین فصل برای سفر به این مکان بهار و تابستان است زیرا در این فصول، زیبایی این کوه‌ها بیشتر به چشم میخورد، اما شما نیز میتوانید در پاییز و زمستان نیز به جلوه‌های گوناگون آن توجه کنید.

علت رنگ‌های متفاوت کوه‌های آلاداغلار

دلیل رنگ‌های متفاوت کوه‌های آلاداغلار به ماده موجود در آن بستگی دارد مانند رنگ قرمز که به رسوبات آهن مربوط است و رنگ سبز آن نیز به علت کربناته شدن برخی مواد مانند مس مربوط است.

[icon name=”map-marker” class=”” unprefixed_class=””]آدرس: ایران، جاده میانه-زنجان، کوه‌های رنگی آلاداغلار.

منبع تبریز تریپ بیتوته

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.