کاهش گردشگران خارجی یزد در سال ۹۷

بناهای مورد علاقه خارجی‌ها در یزد کدامند؟

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا پایان بهمن ‌ماه گذشته ۱۰۰ هزار گردشگر خارجی در سفر به استان از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی دیدن کردند.


تبلیغات | AD


سید مصطفی فاطمی آثار مورد بازدید یزد توسط گردشگران خارجی را مسجد جامع، آتشکده، دخمه زرتشتیان، زندان اسکندر، بافت تاریخی شهرها و روستاها، نارین قلعه میبد، سرو ابرکوه و … ذکر کرد.

 

وی افزود: گردشگران در حالی یزد را برای سفر انتخاب کردند که ضریب اشغال تخت هتل‌ها و مراکز اقامتی در سه‌ماهه دوم سال به دلیل برخی مسائل از جمله خروج آمریکا از برجام به‌ شدت کاهش‌ یافته بود.

 

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

وی با بیان اینکه پارسال ۱۳۰ هزار گردشگر خارجی به یزد سفر کردند پیش‌بینی کرد تا پایان سال جاری تعداد بازدید گردشگران خارجی در مجموع به ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار نفر برسد.

 

این مسئول به گفت: درحالی‌که در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی استان سه هزار و ۷۰۰ تخت بود، این تعداد اکنون به ۱۰ هزار تخت رسید و تا پایان دولت دوازدهم به ۱۵ هزار مورد خواهد رسید.

 

فاطمی با تأکید بر نقش مهم رسانه‌ها در جذب گردشگر افزود: در نظرسنجی‌های اخیر یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به ترتیب در رده‌های اول تا سوم پدیده‌های نوظهور گردشگری ایران شناخته شدند و به‌ زودی شاهد رشد قابل‌توجه گردشگران ورودی به استان خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: در سال جاری ۲۸۵ مجوز بوم گردی در استان صادر شد و فعالان حوزه گردشگری همواره تلاش می‌کنند میزبان مطلوبی برای گردشگران داخلی و خارجی باشند.

منبع چمدان

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.