چم چید | آبشار قطره ای شهر دورود

شهردورود و جذابه های طبیعی آن یکی و دوتا نیست، باید از سایت  درناتریپ قدردانی کنم که این فرصت خوب را در اختیار من قرار داده است که این شهر کوچک و طبیعت گسترده آن که با نام پایتخت طبیعت ایران لقب گرفته است به شما همراهان همیشگی درناتریپ معرفی کنم… نمی دانم تا به حال اسم منطقه چم چید دورود یا آبشار بکر آن “آبشار قطره ای” را شنیده اید یا نه؟ من امروز قصد دارم به معرفی این منطقه خاص و آبشار زیبای آن را به شما معرفی کنم.


تبلیغات | AD


روستای چم چید

این روستای زیبا که به شخص علاقه خاصی به آن دارم، در هیجده کیلومتری شهر دورود در کنار دو دره معروف سزار و ابتدای حله ور قرار دارد. دلیل سرسبزی این منطقه وجود دو رودخانه پر آب و دو دره در نزدیکی این منطقه است. وقتی وارد منطقه چم چید می شوید “کوه قارون” بیشتر از بقیه کوه های بنام دورود زیبایی خود را به رخ می کشد. مخمل سبز رنگ کوه چشم هر آدمی را برای چند دقیقه نظاره گر خود می کند. اصلا باید رفت و دید تا این جمله را به خوبی درک کرد. قدم برداشتن در این مسیر و دیدن آبشار وجود شما را پراز آرامش می کند.

آبشار قطره ای چم چید

در پایین روستای زیبای چم چید درکنار رودخانه سزار یعنی جایی که رودخانه گهر بعد از طی کردن مسیری بسیار طولانی وارد رودخانه سزار می شود، آبشاری زیبا از میان پوششی سبز رنگ شکل گرفته است. جالب است بدانید آبشاری که از آن نام بردم شباهت زیادی با بیشه “پوران” دارد. از دلایلی که این آبشار دور از چشم مانده است بخاطر “آبشار بیشه” که در فاصله نه چندان دوری از آن قرار دارد، این منطقه و آبشار زیبایش بکر و دست نخورده مانده است. ارتفاع این آبشار به بیش از بیست متر و عرض آن به ده متر می رسد. این آبشار زیبا در همه فصول امکان دیدن را دارد اما خب در فصل بهار حجم آب آن بیشتر است. اما از دلیل نام گذاری این آبشار به نام ((قطره ای)) به این خاطر است که در اطراف آن از تخته سنگ های آن آب به صورت قطره ایی بسیار زیاد پایین می آید و صورت آدم را قلقک می دهد!

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

دره سزار

دره سزار یکی از طولانی ترین دره های کشور محسوب می شود، که در داخل این دره بسیار زیبا رودخانه خروشان و با شکوه سزار یا دز جای گرفته است که پس از طی کردن مسیری بس طولانی به سد دز سرازیر می شود.

به استان لرستان سفر کنید…

به پایتخت طبیعت ایران، شهر دورود مسیر خود را جهت دهید و به ایستگاه راه آهن حرکت کنید و به سمت ایستگاه قارون بروید، بعد از عبور از ایستگاه قارون به منطقه چم چید می رسید.

منبع تصویر

تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.