چطور مثل حرفه ای ها کوله ببندیم؟

چطور مثل حرفه ای ها کوله ببندیم؟ این سوالی است که همه ی ما در زمان شروع یک سفر کوله گردی از خودمان می پرسیم و با خودمان می گوییم ای کاش مثل حرفه ای ها ، بستن کوله حرفه ای را بلد بودیم. اما حالا که دست به کار شدید و این مقاله را می خوانید جای هیچ نگرانی نیست. با ما همراه باشید تا بستن کوله مثله حرفه ای ها را به شما یاد بدهیم.

اولین نکته در مورد بستن کوله انتخاب کوله مناسب برای سفر و طبیعت گردی است. هر کوله‌ای برای سفر و حمل وسایل زیاد مناسب نیست، انتخاب کوله بد باعث آسیب زدن به شما و سخت کردن سفرتان می شود.

می توانید از طریق لینک زیر یک کوله مناسب انتخاب و بخرید.

خرید کوله مناسب سفر

در این مقاله در این مورد صحبت نمی کنیم که چه وسایلی همراه خود داشته باشیم بلکه اصول کلی جا نمایی اشیاء در کوله را توضیح می دهیم. اگر دنبال این هستید که چه وسائلی همراه خودتون ببرید بهتره نگاهی به صفحه بستن کوله بندازین.

وسایلی و پوشاکی را که در طول روز به آن نیاز ندارید را در قسمت های زیرین کوله جای دهید، مانند کیسه خواب، زیرانداز و چادر. همچنین لباس خواب خود را، در میان کیسه خواب بگذارید تا همراه آن فشرده شده و جای زیادی نگیرد. بهتر است لباس های خود را لوله کنید ، این کار باعث می شود حجم بسیار کاهش یابد. حتی می توانید آن ها را در میان فضاهای خالی بین وسایل سخت کوله قرار دهید .

از کیسه های فشرده سازی استفاده کنید، شما تعداد زیادی لباس را درون آن ها قرار می دهید ، اما بند ها و کش هایی که به صورت ضربدری روی آن ها قرار دارد ، به شما این امکان را می دهد تا آن ها را فشرده کنید .

نحوه صحیح بستن کوله پشتی چطور مثل حرفه ای ها کوله ببندیم؟

فهرست محتوای این مطلب

چی رو کجا بزاریم؟

معمولا در کوله پشتی ، یک سری وسایل جای خاص دارند تا دسترسی به آن ها راحت باشد اما به خاطر داشته باشید که بسته به نوع فعالیت شما این چینش می تواند متفاوت باشد .بادگیر و یا پانچو را در قسمت بالایی کوله قرار می دهند تا به هنگام بارش باران یا برف ، به راحتی بتوان به آن دسترسی داشت .جی پی اس ، نقشه ، قطب نما و … نیز در محلی خشک، در زیپ خای خارجی و بر روی کوله قرار می دهند .همچنین مخزن سوخت را همیشه خارج از کوله بگذارید و بطری آب را دم دست و در قسمت های مشخص شده در راست و یا چپ کوله قرار دهید .

چطور مثل حرفه ای ها کوله ببندیم؟

علاوه بر موارد ذکر شده بهتر است، چادر و زیرانداز را نیز به زیر کوله متصل کنید و وسایلی مانند عینک آفتابی ، قطب نما ، قمقمه آب و نقشه را که در طول روز به آن ها زیاد احتیاج پیدا می کنید را نیز جلوی دست قرار دهید. حتی می توانید از یک کیف کمری نیز استفاده کنید .

استاندارد انتخاب کردن کوله پشتی خیلی مهم است، زرا شما هر قدر هم که کوله خود را سبک ببندید، باز هم باعث خستگی و آسیب می شود. بنابراین از فروشگاه های مطمئن، کوله ای مناسب و استاندارد را خریداری نمایید اما فراموش نکنید حتی همان کوله ی استاندارد را نیز باید درست بر روی دوش انداخت تا وزن وسایل ، به طور مناسب بر روی شانه ، کمر و لگن پخش شود .

بعد از آنکه کوله را پر کردید، بندهای کمر و شانه را شل کنید، کوله را به دوش بیاندازید و تسمه کمری کوله را درست بر روی استخوان لگن بسته و محکم کنید. حال بندهای شانه را از دو طرف با 2 دست گرفته و به صورت هماهنگ و موازی تنگ کرده ، تا حدی که درست روی شانه قرار بگیرند . سپس به بند تنظیم ارتفاع کوله می رسیم که معمولا در کوله هایی با حجم بالا دیده می شود ، آن را نیز همین طوری تنظیم کنید که کوله مستقیم و صاف بر روی بدن شما قرار بگیرد و درعین حال با گردن و ستون فقرات زاویه ای مناسب داشته باشد و در انتها بند سینه را ببندید.

خرید و انتخاب کوله مناسب سفر از دیجی کالا

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

یازده − 11 =