نکات مهم و کاربردی سفر بانوان

وقتی بانوان به سفر بروند مخصوصا اگر تنها باشند، مشکلاتی را در سفر خواهند داشت که آقایان کمتر با آن روبه‌رو هستند. در این پست قصد داریم تا نکات مهم و کاربردی سفر بانوان را که باید مد نظر داشته باشند توضیح دهیم. با درناتریپ همراه باشید.

تبلیغات | AD


امنیت

حتما به یکی از نزدیکانتان اطلاعات کاملی در مورد مقصد سفر خود بدهید، به عنوان مثال، به آنها بگویید قرار است کجا اقامت داشته باشید و چه موقع قرار است برگردید که اگر خبری از شما نشد دنبالتان بگردند. هیچوقت به تنهایی کمپ نزنید و همچنین برای دفاع از خود وسایلی داشته باشید.

اگر احساس خوبی در مورد منطقه مورد نظر ندارید، از آنجا دوری کنید.

کمپ زدن در طبیعت به معنای پا گذاشتن در قلمرو حیوانات وحشی است. به حیوانات غذا ندهید، فاصله مناسبی از آنها داشته باشید و در طبیعت آشغال نریزید. هر چقدر فاصله مناسب را با حیوانات وحشی رعایت کنید بیشتر در امان خواهید بود.

Young woman tourist enjoys the ocean view in Mt Maunganui, New Zealand

وضعیت آب و هوا

حتما قبل از سفر آب و هوا را چک کنید. اگر قرار بر این است که در آخر هفته باران ببارد، سفر خود را به هفته بعد موکول کنید. در صورتی که نمیتوانید برنامه سفر خود را تغییر دهید، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

۱. ماشین خود را در نزدیک‌ترین نقطه کمپ خود پارک کنید تا در صورت بارندگی به آن سریعتر دسترسی پیدا کنید.

۲. اگر احتمال رعد و برق زدن وجود دارد، به هیچ عنوان نزدیک درختان کمپ نزنید.

۳. در صورت بارندگی، نزدیک مناطق کم ارتفاع و یا رودخانه‌ها کمپ نزنید.

۴. اگر برف بارید، لباس گرمتری بپوشید و داخل کیسه‌خواب خود رفته و منتظر بمانید تا برف قطع شود.

غذای سفر

نکته‌ای که باید بانوان به آن مخصوصا تغییر وزن خود توجه کنند این است که کوهنوردی یا ورزش در طول سفر مانند دوچرخه سواری، کالری غذاهای مصرفی شما را میسوزاند و ممکن است وزن شما را افزایش دهد؛ بنابراین انتخاب غذاهای سالم و طبیعی بهترین راه جهت تامین انرژی است. استفاده از ترکیب مغزها و مواد طبیعی را فراموش نکنید. ساندویچی از دانه‌های مقوی و چرب به همراه مقداری میوه، میتواند فیبر و انرژی لازم برای شما را حین سفر محیا سازد.

یکی از میوه‌هایی که نگهداری آن راحت است موز است که در تپه نوردی بسیار به کارتان خواهد آمد، زیرا ماهیچه‌های شما برای این کار نیاز به پتاسیم دارند.

پرتقال، سیب و انگور را میتوانید در ظرفی پلاستیکی جای داده که دیرتر فاسد شوند. این میوه‌ها سرشار از انرژی، چربی و پروتئین هستند که میتوانند باعث نشاط شما شوند.

به دنبال تفریح باشید

هیچگاه کفش‌ها مخصوصا کفش‌های فانتزی که تازه خریده‌اید را در سفر نپوشید تا پاهایتان تاول نزند. وسایل سفر خود را قبل از رفتن به سفر خوب چک کنید تا سالم باشند و بتوانید در سفر خود تفریح کنید.

DCIM101GOPROG0232210.

لوازم ضروری

بانداژ را فراموش نکنید تا در صورت آسیب دیدن، از آن استفاده کنید. پانچوی روزهای بارانی، جوراب اضافی، چاقـوی جیبی و کرم ضد گزش حشرات از وسایل مورد نیاز سفر هستند.

Camping equipment


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

هفده − 7 =