نظر خارجی‌ها در مورد ایران

بسیاری از ما در مورد نظر خارجی‌ها از ایران زیاد شنیده‌ایم به گونه‌ای که خیلی از آنها ایران را کشوری عقب‌افتاده، ناامن و یا فاقد امکانات میدانند، اما آنهایی که به ایران سفر کرده‌اند نظرشان بعد مدتی تغییر کرده است. در این پست قصد داریم تجربه چندین گردشگر خارجی را در مورد ایران بدانیم. با درناتریپ همراه باشید.


تبلیغات | AD


امنیت

خانمی کانادایی از تجربیات سفرش به ایران میگوید: قبل از سفر به ایران، گمان میکردم به کشوری میخواهم سفر کنم که مردمش تسلیحات خطرناکی جهت از بین بردن مردم کشورهای دیگر تولید میکنند، اما هنگامی که به ایران سفر کردم، از آرامش و مدرن بودن آن بسیار متعجب شدم. تهران از بسیاری از شهرهای اروپایی مدرن‌تر و امن‌تر بود. همچنین این گردشگر نیز در کتاب Lonely Planet خود ذکر کرده که امنیت ایران با اروپا قابل مقایسه است.

دین و مذهب

گردشگری لهستانی میگوید: قبل از سفر به ایران گمان میکردم مردم این کشور قوانین مذهبی را رعایت نمیکنند، اما وقتی دیدم بسیاری از آنها به این قوانین پایبند هستند بسیار متعجب شدم. آنها مردم شادی هستند، با اینکه در ظاهر خود با یکدیگر تفاوت دارند.

جایگاه خانواده

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

گردشگری کانادایی میگوید: خانواده در ایران جایگاه مهمی دارد. در غرب هر کس برای خودش زندگی میکند و در مرحله بعد با پدر و مادرش ارتباط دارد. در ایران بر خلاف بسیاری از کشورها، با اینکه با فامیلشان زندگی نمیکنند، اما با فامیل ارتباط خوبی دارند.

به ایران سفر نکنید: تجربه فیلم‌ساز فرانسوی از سفر به ایران

این ویدیو توسط یک فیلم‌ساز فرانسوی تهیه شده که ایران را از جنبه‌ها مختلف بررسی میکند. ویدیو به ایران سفر نکنید را در درناتریپ تماشا کنید.

عجایب ایران!

نظر خارجی‌ها در مورد ایران متفاوت است، اما نکته‌ای که اکثرا به آن اشاره کرده‌اند، عجایب مختلف ایران است.

دانش عمومی مردم ایران بالاست، به عنوان مثال، در فلان غذا کلسترول زیادی وجود دارد که باعث چاقی میشود. در ایران داروخانه زیاد است و این نشان میدهد ایرانیان به سلامت خود زیاد اهمیت میدهند. در خیابان‌های ایران سگ زیاد نمیبینید. مردم این کشور اگر کاملا هم غریبه باشی، با شما با مهربانی برخورد میکنند.

منبع ion الی گشت

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.