تبلیغات | AD


مکان های دیدنی تهران

کلانشهر تهران علاوه بر ظاهری مدرن، دارای مکان‌های دیدنی مختلفی اعم از مکان‌های تاریخی، تفریحی و… است. با درناتریپ همراه باشید تا با پر مخاطب ترین مکان های دیدنی تهران آشنا شوید.

tehran milad tower | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️


تبلیغات | AD


۱. خیابان ولیعصر

شاید علاوه بر این شهر، بتوان گفت که خیابان ولیعصر یکی از زیباترین خیابان‌های دنیا نیز به شمار می‌آید. این خیابان ۱۸ کیلومتر طول داشته و در دوره‌های مختلفی اعم از دوره قاجار، از بهترین مکان های دیدنی تهران و ایران به شمار می‌آید که جذابیتش به واسطه درختان چنار کهنسالش بیشتر میشود.

d4b5dac0 ff94 4a37 9c88 7a086112f779 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

همچنین نمیتوان زیبایی را در این خیابان خلاصه کرد؛ چرا که قدم زدن در پارک‌هایی چون پارک ملت و روبه‌ رو شدن با مجسمه‌های تزیینی، تماشای باغ ساعتی که در آن فستیوالی از درختان سرو به همراه امکاناتی چون زمین ورزشی وجود دارند و معماری زیبایی از باغ فردوس که در نزدیکی خیابان ولیعصر قرار دارند، احساس فوق‌العاده‌ای را به شما منتقل میکنند.

۲. بازار تجریش

میتوان این بازار را گردشگری‌ ترین نقطه تجاری تهران دانست. اگر قصد خرید هم نداشته باشید، معماری قدیمی، حجره‌های گنبدی شکل و  تنوع رنگی در این بازار  حس و حالتان را تغییر میدهد.

tajrish bazar main | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️
گشت و گذار در بازار تجریش تهران

۳. برج آزادی یا نماد تهران

بسیاری تهران را در سراسر جهان با نام برج آزادی میشناسند و این برج را نماد شهر تهران میدانند. این بنا در ورودی غربی شهر قرار دارد که در سال ۱۳۴۹ ساخته شد و امکاناتی نظیر موزه، کتابخانه، نگارخانه، سالن نمایش و… را داراست.

800px Tehran Azadi Tower | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۴. برج میلاد یا نماد تهران مدرن

این برج را میتوان نماد تهران جدید یا مدرن دانست که در سال ۱۳۸۷ جهت تامین نیازهای مخابراتی و تلویزیونی تهران ساخته شد. این برج بلند‌ترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان به شمار میرود و خدماتی چون رستوران، مرکز همایش، گردشگری و… در اختیار بازدید کنندگان قرار میدهد.

1d5c3e0c 0903 4946 8f6a a3861301fc12 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۵. موزه هنرهای معاصر

از معروف‌ترین موزه‌های هنری ایران میتوان به موزه‌ هنرهای معاصر اشاره داشت که گنجینه‌های هنرهای مدرن اروپایی و آمریکایی را در خود جای داده است. این موزه مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه‌ی مهم هنر نوگرا در دنیاست و ۹ گالری دارد: ۳ نمایشگاه شامل بیش از ۴ هزار اثر از نقاشان و هنرمندان ایران و جهان در گنجینه‌ی دائمی موزه و ۶ گالری به نمایشگاه‌های موقتی و فصلی اختصاص دارد.

Honarhaymuaser | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۶. تئاتر شهر

این سالن نمایش در پارک دانشجو قرار دارد و تنها سالن نمایش بدون حصار ایران به شمار میرود. معماری ساختمان تئاتر به شکل دایره و ترکیبی از کاشی و آجر است که از برج طغرل الهام گرفته شده و هنر معماری ایرانی را تداعی میکند.

TFD03011 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️
KOSAR TEHRAN 20

۷. کاخ موزه سعد‌‌آباد

این مجموعه شامل عمارت و کاخ‌های فرهنگی و تاریخی پهلوی است که در دربند قرار دارد. این مجموعه مساحتی ۱۸٠ هکتاری دارد و قدمتش به دوره قاجاریه میرسد.

57461087 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۸. موزه جواهرات ملی

این موزه، خانه تاریخی جواهراتی از دوره صفوی، افشاریه، قاجار و پهلوی است که از جواهرات معروف آن میتوان به الماس دریای نور، جقه‌ی نادری، تاج فرح پهلوی، تخت طاووس، تخت نادری و…. اشاره کرد.

2 11 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۹. باغ گیاه‌شناسی

این باغ از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی جهان است و ۳ هزار گونه از گیاهان مختلف در آن قرار دارد. اگر اهل طبیعت گردی و گیاه‌شناسی هستید، این مکان را از دست ندهید.

748291 707BB | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۰. مجموعه ورزشی انقلاب

این بنا به علت هوای پاک منطقه جغرافیایی خود، با نامی چون نگین سبز تهران نامیده میشود که ۱۰ هزار متر مربع فضای فرهنگی و ۶۰ هکتار فضای سرپوشیده و روباز ورزشی دارد. این مجموعه کامل‌ترین امکانات را در رشته‌های «گلف»، «تنیس»، «اسکواش»، «والیبال»، «بسکتبال»، «فوتبال»، «شنا»، «سونا»، «بدن‌سازی»، «کارتینگ» (ماشین‌سواری)، ماهی‌گیری و ورزش‌های رزمی در اختیار علاقه‌مندان این ورزش‌ها می‌گذارد. «جاده‌ی تندرستی» به طول حدود ۲ هزار و ۵۰۰ متر از زیباترین بخش‌های مجموعه‌ی ورزشی انقلاب است که مثل نواری به‌دور زمین‌های زیبای گلف آن می‌پیچد.

استخر باشگاه انقلاب 04 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۱. بازار تهران

همانند بازار تجریش میتوان این مکان را یکی از بهترین مکان‌های گردشگری تجاری در تهران دانست که علاوه بر بازدید از این بنا در بخش تجاری، میتوان از دید تاریخی نیز به آن توجه داشت. این بازار قدیمی سقفی گنبدی شکل با روزنه‌های نوری دارد که در روزهای غیر تعطیل میتوان از آن بازدید کرد.

tehran bazzar for shopping | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۲. بوستان جمشیدیه

بوستان یا پارک سنگی جمشیدیه از جذاب‌ترین مکان های دیدنی تهران به شمار می‌آید. این پارک دارای آبشار مصنوعی، حوضی زیبا و تعدادی سازه‌های هنری تجسمی میباشد. بالای پله‌های پشت آبشار و در طبقه‌های بالایی پارک، چشم‌انداز زیبا از شهر تهران انتظار‌تان را می‌کشد. نگارستان جمشیدیه، آمفی‌تئاتر، برکه، آلاچیق، قفس پرندگان، تندیس‌های جورواجور با مفهوم‌های مختلف طبیعی و فرهنگی و عرفانی، رستوران، آب‌نما و سرویس بهداشتی، از دیگر امکانات بوستان جمشیدیه است.

4d9ec771 6cbf 4916 947f 2985ea96d3bb | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۳. کاخ گلستان

شکوه و عظمت معماری در دوران قاجاریه را میتوان در این باغ دید که شامل آیینه کاری‌ و کاشی کاری های زیبا است. کف این کاخ نیز فرش شده و میتوانید میز‌ها و صندلی‌های سلطنتی را به چشم خود دید.

f97755ba e0b8 4b33 957c 00911a482dd3 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۴. پل طبیعت

این پل پارک طالقانی و پارک آب و آتش را به یکدیگر متصل میکند و همانند برج میلاد نیز نماد تهران مدرن(عصر جدید) به حساب می‌آید. طراحی پل به شکل درخت است و بر روی آن کافه و رستوران قرار دارد.

1513028 963 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۵. دریاچه چیتگر

این دریاچه مصنوعی در سال ۱۳۹۲ با مساحتی بالغ بر ۱۳۰ هکتار افتتاح شد. چشم انداز زیبا، جزایر تفریحی، حیات وحش، آموزشی و اسکله قایقرانی و باشگاه ورزش های آبی از امکانات این مجموعه است.

chitgar lake 1 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۶. موز آبگینه

این مجموعه تا سال ۱۳۳۰، محل زندگی و کار قوام السلطنه بود و پس از آن هفت سال دراختیار دولت قرار گرفت. سپس، به ترتیب به محل سفارت افغانستان، بانک بازرگانی و در سال ۱۳۵۵ با همکاری مهندسان ایرانی و اتریشی، تغییرات آن شروع شد. موزه آبگینه، موزه تخصصی شیشه و سفال است. این موزه دارای تالارهای مختلفی مانند تالار صدف، تالار زرین و تالار لاجورد است که مجموعه ای از ظروف تاریخی با نقش و نگارهای هنری را در خود جای داده است.

99ab2134 466f 4385 9fbe 37819992a84d | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۷. بوستان نوروز

این بوستان در جنوب پارک آب و آتش قرار دارد و با مساحتی ۹۰ هزارمتر مربعی، بزرگترین بوستان پهنه غربی اراضی عباس‌آباد تهران با کارکرد تفریحی، تفرجی و فرهنگی است.

بوستان نوروز 1 | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️

۱۸. بوستان باغ ایرانی

این مکان در محدوده شهرداری ۳ تهران واقع شده و ۲.۵ هکتار از سطح آن به فضای سبز اختصاص داده شده است. این بوستان نیز دارای بخشی جهت عبور ساده‌تر معلولان میباشد.

مکان های دیدنی تهران
بوستان باغ ایرانی

۱۹. بهشت مادران

این بوستان نخستین مجموعه تفریحی ورزشی ویژه بانوان است که با دیوارهای بلندی محافظت شده و ورود مردان به آن ممنوع است. در کنار فضای سبز آن نیز میتوان به جوی‌های آب این بوستان اشاره کرد که صدای آب آن آرامش بخش وجود آدمی است.

مکان های دیدنی تهران
بهشت مادران

۲۰. بوستان آب و آتش

از متفاوت‌ترین بوستان‌های ایران است که شامل بخش‌هایی چون آبنما، فضای بازی، چهار برج آتش، پل ابریشم، لانه کبوتر و… میباشد. بوستان آب و آتش که از مکان های دیدنی تهران است از طریق یک پل کابلی به بوستان نوروز ارتباط دارد. این پل مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری است که از روی اتوبان همت می گذرد و نمای بسیار زیبایی دارد. بوستان آب و آتش دارای ۲ در ورودی نیز هست که یکی از اتوبان شهید حقانی و دیگری از کوچه کنار بوستان؛ در ضلع غربی آن که دالانی با سقفی چوبی است و در تابستان با گل و گیاه پوشیده می شود و بسیار زیبا و دلنشین است.

مکان های دیدنی تهران
بوستان آب و آتش

۲۱. درکه

از قدیمی‌ترین و زیباترین محلات ییلاقی تهران میتوان به درکه اشاره کرد که علاوه بر طبیعت، محل و مسیر کوهستانی جهت کوهنوردی دارد.

مکان های دیدنی تهران
درکه

۲۲. چشمه علی

این چشمه در همسایگی ابن بابویه، برج طغرل، دژ رشکان و در زیر باروی ری واقع شده است. چشمه‌علی از میان صخره‌ اى بزرگ خارج شده و به سوى جنوب و سپس جنوب شرق جاری است. نام باستانی این چشمه، سورنا بوده است که احتمالا منسوب به دودمانی بزرگ در دوره اشکانیان و ساسانیان است. بعدها به نام امام علی (ع) به چشمه على معروف شد. قدمت چشمه‌ علی به حدود ۸۰۰۰ سال پیش بر می‌ گردد، زمانی که نخستین اجتماع در کنار چشمه‌ ای دائمی واقع بر بالای تپه‌ ای، گرد آمدند. این محل در هزاره سوم پیش از میلاد ناگهان متروک شد و دوباره از هزاره دوم مسکونی و آباد گشت.

مکان های دیدنی تهران
چشمه علی

۲۳. خانه مقدم

برخی بر این باورند که خانه مقدم از گران‌ترین خانه‌های قدیمی تهران به واسطه اشیای قیمتی به جا مانده‌اش میباشد و متعلق به محسن مقدم و همسر فرانسوی‌اش بوده و در هر طرفش اشیا یا چیزهایی قرار گرفته که محسن مقدم آنها را از گوشه و کنار ایران جمع‌آوری کرده است. این موزه با حیاط باصفایش، کافه هم دارد. اگر به خانه های تاریخی علاقه دارید این مکان را از دست ندهید چرا که خانه مقدم از بهترین خانه های تاریخی ایران است.

مکان های دیدنی تهران
خانه مقدم

۲۳. کاخ نیاوران

نمی شود که به تهران سفر کنید و از کاخ های زیبای آن بازدید نکنید، از کاخ‌های زیبا نمیتوان تنها به کاخ موزه سعد‌آباد یا کاخ گلستان اشاره کرد. کاخ نیاوران از محبوبیت زیادی در بین شاهان قاجاری و پهلوی برخوردار بود که پس از انقلاب اسلامی به موزه تبدیل شد.

مکان های دیدنی تهران
کاخ نیاوران

۲۵. دربند

مسلما کسی نیست که نام این محله باصفا و خوش آب و هوا را نشنیده باشد. این مکان برای کسانی که از تفریحات طبیعی در کنار رستوران و چایخانه‌ها لذت میبرند، جذابیت خاصی دارد.

مکان های دیدنی تهران
دربند

۲۷. پیست‌های اسکی مختلف

پیست‌های اسکی مختلفی چون شمشک یا آبعلی در تهران هستند که برای علاقه‌مندان به تفریحات زمستانی بسیار مناسب میباشند. این پیست‌ها از امکاناتی چون اقامتگاه، تله سیژ، تله کابین و… برخوردار هستند. ما در درناتریپ به معرفی کامل این پیست های اسکی و پیست های اسکی ایران در بخش گردشگری زمستانه پرداخته ایم.

مکان های دیدنی تهران

۲۹. بلوار کشاورز

بلوار کشاورز با درخت‌های دو طرف آن از جاهایی‌ست که خبری از ماشین در آن نیست. می‌توان روی نیمکت‌های بلوار نشست و رفت و آمد ماشین‌ها را تماشا کرد یا در زیر سایه روشن درخت‌ها قدمی زد و سرحال شد، انگار که جایی که در آن راه می‌روید، فرسنگ‌ها با شلوغی اطرافش فاصله داشته باشد. نام این بلوار در گذشته، بلوار الیزابت بوده است.

مکان های دیدنی تهران
بلوار کشاورز

۳۰. کاخ بهارستان

کاخ بهارستان یا عمارت مجلس شورای ملی در تهران میدان بهارستان قرار دارد که در دوره قاجاریه به دستور میرزا حسین خان سپهسالار ساخته شد.

مکان های دیدنی تهران
کاخ بهارستان

۳۱. باغ پرندگان

این باغ در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ بنا شد و محل نگهداری ۵۷ گونه پرنده است که بیشتر آنها در فضای باز نگهداری میشوند.

باغ پرندگان تهران لویزان | مکان های دیدنی تهران | درناتریپ ✈️


مکان های دیدنی تهران کم نیستند و در این پست سعی بر آن بود که شما را با محبوب ترین و پرطرفدار ترین مکان های آن آشنا کنیم. به نظر شما جای چه مکان های دیگری در این لیست خالی بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراگ بگذارید.

منبع سفرزون ویکی پدیا جاذبه

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

یک × دو =