موزه عاج رامسر، موزه ای سراسر شگفتی!!

موزه عاج رامسر اولین موزه در رابطه با هنرهای انجام شده برروی عاج فیل است، که این آثار از سراسر ایران و حتی بخش‌های مختلف جهان جمع آوری شده اند.
این موزه در ایران و حتی خاورمیانه نمونه بی‌ نظیری است که بازدید از این موزه می‌تواند برای گردشگران ایرانی و خارجی تجربه منحصر به فردی محسوب شود.

موزه عاج رامسر
موزه عاج رامسر

موزه عاج رامسر با قرار گیری در مجموعه تاریخی-فرهنگی شهدای رامسر، هم جوار بودن با کاخ مرمر و داشتن محوطه سرسبز و باغ مانند یکی از بهترین مقاصد گردشگران محسوب می‌گردد.

معماری

این بنا دارای دو طبقه با سقف بلند و پنجره های کم عرض است که 9 تالار را در خود جای داده است این کاخ در مساحتی به طول 4 هزار متر و زیر بنای 578 متر مربع  ساخته شده است. گچبری های روی سقف و دیوار ها و لوستر های مجلل از جمله تزئینات به کار رفته در بنا هستند.

در گذشته در این بنا چندین تصمیم مهم کشوری گرفته شده است. بعد از انقلاب تا سال ۱۳۷۹ که کاربری این کاخ تغییر پیدا کرد و به کاخ موزه تبدیل گشت، بسته بود و در سال ۱۳۹۵ کاخ تاج الملوک در مجموعه کاخ و باغ رامسر به موزه عاج اختصاص یافت.

موقعیت کنونی بنا

در مجموعه کاخ و باغ رامسر چندین کاخ قرار دارد و بنای کاخ موزه عاج در جوار کاخ مرمر واقع شده است. معماری این بنا بسیار با شکوه است و سبک معماری آن نشان از معماری کاخ های دوره پهلوی دارد. در واقع معماری این بنا به سبک و سیاقی است که رضا شاه به آن علاقه داشته است، یعنی کاخی بزرگ و با شکوه که سقفی بلند و پنجره های متعدد دارد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

چه چیزی را در موزه عاج رامسر می بینیم؟

در موزه عاج رامسر همانطور که از نام آن پیداست هنرهای مربوط به عاج فیل به نمایش در آمده است. در این موزه عاج هایی به چشم می‌خورد که با هنرنمایی هنرمندان سراسر ایران و حتی جهان به شکل های مختلف مانند صفحه شطرنج، کشتی و مجسمه های بسیار زیبا تبدیل شده اند. قریب به ۳۰۰ اثر هنری زیبا که بر روی عاج فیل انجام شده است

در موزه عاج رامسر نگهداری می‌گردد و به نظر می‌رسد ارزش این آثار هنری گرانبها حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است. در این موزه علاوه بر هنرهایی در رابطه با عاج، هنرهایی که روی سایر اجزای حیوانات انجام شده نیز به چشم می‌خورد که از آن جمله می توان به لوسترهایی که از شاخ گوزن ساخته شده است، اشاره کرد.

اطلاعات تکمیلی

 

  • ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9صبح تا 17:30عصر بجز شنبه ها
  • شماره تماس: 75 و 55225374-011
  • آدرس: مازندران، رامسر، خیابان شهید رجایی، جنب هتل رامسر، مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر
  • امکانات: اطلاعات , سرویس بهداشتی , آنتن دهی موبایل

فاصله تا مراکز مهم رامسر

کاخ رامسر 227m- موزه ظروف چینی 227m- موزه مردم شناسی کاخ رامسر 227m- موزه حمام کاخ رامسر 239m- هتل آزادی رامسر 546m- هتل بزرگ پارسیان آزادی رامسر 563m- هتل نیستان 2.2km- هتل کیمیا رامسر 2.9km- کافه وی آی پی هتل پرشین 582m- رستوران هتل پارسیان رامسر 619m- کافه فرشتگان هتل قدیم 644m- کافه حیاط حیات 742m- فرودگاه رامسر 2.5km

ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

3 × پنج =