مهم‌ترین نکات سفر

با نزدیک بودن به تعطیلات عید، بسیاری از مردم قصد سفرهای طولانی مدت را دارند و لازم به ذکر است که پیروی از نکاتی در سفر بسیار حائز اهمیت است. با درناتریپ همراه باشید تا با نکات سفر بیشتر آشنا شوید.


تبلیغات | AD


آشامیدنی

آب آشامیدنی در هنگام سفر ممکن است یافت نشود و استفاده از آب‌های جاری نیز گاهی اوقات باعث ایجاد بیماری‌های انگلی میشود. شستشوی ظروف در سفر با آب‌های جاری نیز باز هم میتواند باعث انتقال این بیماری‌ها شود. میتوانید برای اطمینان هنگام سفر آب بردارید. استفاده از آب‌های معدنی میتواند مناسب باشد به شرطی که آنها را داخل فریزر نگذارید. در سفرتان جهت جلوگیری از تشنگی، از هله‌هوله‌ها و آجیل‌های شور کمتر استفاده کنید و سعی بر این داشته باشید که میوه‌های آبکی بیشتر بخورید.

خوردن غذاهای ساده

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

در بین راه از غذاهای پخته شده استفاده نکنید و از غذاهای ساده‌ای چون نان، پنیر، گوجه و خیار استفاده کنید. البته تخم‌مرغ و سیب زمینی آبپز نیز میتواند خوب باشد، اما یادتان باشد در بین راه نیز رفتن به رستوران‌های بین شهری توصیه نمیشود؛ زیرا این رستوران‌ها به آب شهری معمولا دسترسی ندارند.

بهتر است در طول سفر خود از غذاهای پخته مانند کباب کوبیده، کتلت، همبرگر، یا گوشت‌های چرخ کرد خودداری کنید. چون امکان آلودگی اولیه در این نمونه از غذاها وجود دارد و اگر در دمای مناسب نگهداری نشوند، آلودگی به شکل تصاعدی بالا میرود.

شیرینی سفر

موز بهترین گزینه است؛ زیرا آسیب دیدن ترکیب‌های آن توط گرما از دیگر میوه‌ها کمتر است و دارای کالری، پتاسیم و ویتامین C بالاست. پرتقال و نارگیل نیز شیرینی‌های مناسبی به حساب می‌آیند.

یادتان نیز باشد استفاده از سبزی حین سفر بسیار مفید است و ضمن اینکه این سبزی‌ها حتما به صورت خانگی شسته شوند.
میوه‌ها، آب و یا دیگر خوراکی‌هایتان را در آب‌های جاری برای خنک شدن آنها قرار ندهید؛ زیرا قصرات این آب‌ها هنگام صرف این مواد به دنتان منتقل میشوند.

منبع بیتوته

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.