منطقه آزاد ارس عضو سازمان جهانی جهانگردی شد

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت:


تبلیغات | AD


با برگزاری بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) این منطقه آزاد عضو وابسته به این سازمان شد. محسن نریمان با بیان اینکه پذیرش پنج عضو جدید ایرانی در مجموعه اعضای وابسته سازمان UNWTO مورد تایید این سازمان قرار گرفت،

افزود: مصوبه عضویت این اعضای جدید در نشست شورای اجرایی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) در خرداد سال‌جاری در باکو مطرح و در خصوص آن رایزنی شده بود.

وی اظهار کرد:

عضویت اعضای جدید در حاشیه بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) که از ۱۸ تا ۲۲ شهریور در شهر سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شده بود، به تصویب نهایی رسید.

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت:

با تایید منطقه آزاد ارس در سازمان جهانی جهانگردی تعداد اعضای ایرانی این سازمان به ۱۸ عضو افزایش یافت. نریمان ادامه داد: عضویت در سازمان جهانی جهانگردی امکان استفاده از آخرین دستاوردهای علمی بخش خصوصی و دولتی سایر کشورها در حوزه‌های مختلف مانند برنامه‌ریزی، بازاریابی، آموزش و تبلیغات را فراهم می‌کند.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

وی تبادل آمار گردشگران کشورهای عضو، بهره مندی از کلیه کمک‌های فنی و مشورتی سازمان، استفاده از پلت‌فرم بین‌المللی برای ایجاد تعامل با بخش‌های دولتی و خصوصی دست‌اندرکاران صنعت گردشگری سراسر جهان، دسترسی به کتابخانه الکترونیکی سازمان و تبادل تجربیات موفق کلیه اعضا را از دیگر مزایای عضویت در این سازمان اعلام کرد.

رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه سازمان جهانی جهانگردی بهترین سازمان بین‌المللی مرتبط با سفر و گردشگری است، گفت:

این سازمان از آژانس‌های رسمی سازمان ملل متحد برای توسعه گردشگری در سراسر جهان فعالیت می‌کند و هر سال گزارشی از تحقیقات و آمارهای خود را منتشر می‌کند. نریمان با بیان اینکه سازمان جهانی جهانگردی نقش مرکزی و مهمی در بهبود وضعیت تعهد و امکانات کشورهای در حال توسعه در زمینه گردشگری دارد،

یادآوری کرد:

اعضای این سازمان شامل ۱۵۷ کشور به عنوان اعضای اصلی، ۶ عضو پیوسته و حدود ۵۰۰ عضو وابسته از بخش‌های خصوصی، موسسه‌های آموزشی، مقام‌های محلی و انجمن‌های گردشگری است و حضور ارس در بین این اعضای برگزیده باعث افتخار است.

علاوه‌بر منطقه آزاد ارس، منطقه آزاد قشم، شرکت اراضی عباس‌آباد، مجموعه تفریحی – ورزشی تله کابین توچال و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مانا سیر پردیس ایرانیان نیز در مجمع اخیر به عضویت سازمان جهانی جهانگردی درآمدند.

منطقه آزاد ارس با ۵۱ هزار هکتار وسعت شامل بخش‌هایی از ۲ شهرستان جلفا و خداآفرین در شمالغرب ایران است که در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است و دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی گردشگری است.

منبع دنیای اقتصاد

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.