مناسب ترین مناطق ایران برای سفر در تابستان!

ما در این درنا تریپ قصد داریم شما را با بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان آشنا کنیم. تابستان،  یکی از فصل های گرم سال و در عین حال فصلی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت می باشد.

تبلیغات | AD


مناسب ترین مناطق ایران برای سفر در تابستان!

 • استان لرستان
 • استان کردستان
 • استان گیلان
 • استان مازندران
 • استان آذربایجان شرقی
 • استان گلستان
 • استان چهار محال بختیاری
 • استان خراسان شمالی
 • استان تهران

استان لرستان از بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان
بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

استان لرستان، سرزمین لاله های واژگون، عروس آبشارهای ایران، اقلیم قلعه ها و چشمه های خروشان و جنگل های بلوط با ده ها سوغات و خوردنی و پوشیدنی رنگارنگ است. که در روز های گرم تابستان به عنوان یکی از مناطق خوش آب و هوای ایران پذیرلی گردشگران زیلدی است.جاهای مناسب سفر در تابستان است.

لرستان دارای شهرستان های زیبا و با تاریخ و فرهنگی غنی است.خرم اباد مرکز استان و اولین مقصد گردشگری در استان لرستان محسوب می شود از همین رو گردشگران زیادی در طول تابستان به قلعه ی فلک الافلاک، دریاچه کیو، مجموعه تفریحی مخمل کوه، و بام خرم آباد می روند.

استان کردستان

بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان
بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

استان کردستان، بهار و تابستان بسیار مطبوع و معتدلی دارد و از همین رو ازجاهای مناسب سفر در تابستان محسوب می شود. گردشگرانی که برای سفر به این منطقه می روند می توانند از پارک آبیدر سنندج، حمام وکیل الملک، روستای پلکانی پالنگان و کامیاران و… بازدید کرده.

دریاچه زیوار در مریوان از مقاصد بی نظیری است که به هیچ وجه نباید دیدن آن را از دست داد .مریوان و سنندج از جمله شهرهای مطرح کردستان هستند که هرکدام دارای مکانهای دیدنی مختص خود هستند.

استان گیلان

بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان
بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

استان گیلان از استانهای شمالی کشور و دارای جنگلهای زیبا و سرسبز می باشد از جمله مناطق بسیار مناسب برای سفر در تابستان به گیلان روستای ماسوله است.

ماسوله

شهر پلکانی ماسوله در جنوب غربی گیلان از نقاط تاریخی و سرسبز و خوش آب و هوای شمال ایران است که در تابستان خنک و در زمستان پر برف است کوهستان و جنگلهای انبوه ان باعث شده که به یکی از بهترین نقاز شمال کشور برای مسافرت در تابستان به حساب آید.

استان مازندران

استا مازندران نیز همانند سایر استان های شمالی کشور با آب و هوای مطبوع و خنک است. که یکی از بهترین مناطق کشور برای سفر درتابستان است.این استان زیبا که دارای جاذبه های طبیعی و تفریحی زیادی است. میتواند مقصد خوبی برای گردشگری باشد.

شهر آلاشت

آلاشت یکی از شهرهای سوادکوه در مازندران است که از خنک ترین شهرهای شمالی در تابستان محسوب می شود. و با سفر به انجا می توانید در ارتفاعی بلند مهمان ابر و آفتاب باشید.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

آلاشت در زبان محلی به معنی ” آشیانه عقاب” است و دلیل نامگذاری آن وجود عقاب های بسیار در اطراف آن می باشد. این شهر زیبا با دارا بودن آب وهوای کوهستانی ، بافت تاریخی ثبت شده است.

فیلبند

روستای فیلبند که به «بام شرقی مازندران» نیز معروف است، مرتفع ترین روستای ییلاقی حوزه مرکزی استان مازندران است .که یا اقیانوسی از ابر و چشم اندازی بی بدیل پذیرای گردشگران در سفرهای تابستانی است. این ییلاق در اصل «فلبند» نام دارد؛ «فل» در گویش مازندرانی به معنای خستگی و «بند» به معنای آمدن و نتوانستن است. علت این نامگذاری ارتفاع بلند این ییلاق و دشواری راه آن است.

آذربایجان شرقی؛ جاهای مناسب سفر در تابستان

تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی است و از آنجا که نسبت به شهرهای شمال کشور، اب و هوای بسیار خنک تری دارد، گردشگران زیادی سفر تابستانی خود را برای این منطقه برنامه ریزی می کنند. شهر تبریز دارای منابع طبیعی فراوانی است در هر دوره از آثار تاریخی از حاکمان و مردم به یادگار دارد آثاری همچون کاخ شهرداری تبریز، مسجد کبود، ارگ علیشاه، مقبره الشعرا و … که تجربه فراموش نشدنی برایتان به ارمغان می آورد.

استان گلستان؛ جاهای مناسب سفر در تابستان

گرگان را شاید بتوان زیبا ترین و بهترین شهر های شمال در تابستان دانست بهترین مناطق ایران برای سفر تابستانو  که با طبیعت دیدنیش از کوه، جنگل، چمنزار گرفته تا جلگه و دشت و شور زار و رودخانه و خلیج و زمین های کشاورزی گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است در سفر به این منطقه می توانید از جاذبه هایی همچون آبشار زیارت ، ناهارخوران ، جنگل النگدره، و … بازدید کنید.

استان چهار محال و بختیاری

شهرکرد به عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری، مرتفع ترین مرکز استان در ایران است و به همین دلیل به  «بام ایران »شهرت دارد.آب و هوای شهر کرد در تابستان معتدل و در زمستان بسیار سرد است و در نتیجه جزو بهترین مقاصد برای سفر در تابستان است در طول سفر به این منطقه می توانید از پارک لاله ، امام زاده حکیمه خاتون ، پارک جنگلی تهلیجان، و… بازدید کنید.

استان خراسان شمالی؛ بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

بجنورد در کوه پایه های رشته کوه آلاداغ قرار دارد و بزرگترین شهر استان خراسان شمالی محسوب می شود و یکی بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان آب و هوای این شهر به دلیل شرایط جغرافیایی و کوهستانی منطقه، در اغلب فصول سال خنک است و جزو شهر های سرسبز ایران به شمار می آید در سفر به این شهر می توان از مکانهایی همچون عمارت مفخم ،آتشکده اسیاخو و بند خاکی عبدل آباد دیدن کرد.

استان تهران؛ بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان
بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

استان تهران ، اینگونه تصور میشود که به دلیل جمعیت زیاد در این منطقه و افزایش روز افزون الودگی هوا جزو شهرهای خنک محسوب نشود این در حالیست که مناطق اطراف این استان جزو مناطق خنک به حساب می آیند.

فیروزکوه؛ جاهای مناسب سفردر تابستان

فیروزکوه جزو شهرهای استان تهران است که در مسیر تهران به شمال قرار دارد میانگین دمای این شهر حدود هشت درجه سانتی گراد است. طبیعت بکر وزیبای آن باعث شده که به عنوان مقصد سفرهای تابستانی گردشگران قرار بگیرد این شهر دارای چشمه های آب معدنی خمده و روستای هرانده و غار بورنیک و.. است که جزو زیبایی های شهر محسوب می شوند.

دماوند

بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان
بهترین مناطق ایران برای سفر تابستان

یکی از شهرهای استان تهران دماوند است کهبهترین مناطق ایران برای سفر تابستان  که مناطق دیدنی و خوش آب وهوایی دراد و یکی از کهن ترین شهر ها و نخستین شهر های اسطوره ای تاریخی ایران به حساب می آید دلیل نامگداری این منطقه به سبب وجود کوه دماوند در این ناحیه است که همین سبب شده این منطقه جزو خنک ترین مناطق کشور به شمار آید.


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. سینا می‌گه

  کاش می شد رفت. من همین چند روز پیش کنکور دکترا دادم. با اینکه کلی گفته بودن باید رعایت کنین بازم خلیا بدون ماسک اومده بودن کنکور بدن. سفر که هیچی

ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

یک + 15 =