مقایسه مسافرت با قطار و اتوبوس

بسیاری از ما اگر قصدمان سفرهای داخلی باشد، اکثرا قطار و یا اتوبوس را در صورت نداشتن وسیله نقلیه جهت راحتی بیشتر انتخاب میکنیم که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. در این پست درناتریپ قصد دارد به مقایسه قطار و اتوبوس جهت مسافرت بپردازد.


تبلیغات | AD


قطار یا اتوبوس؟ کدام یک بهتر است؟

نمیتوان هیچکدام از این دو را نسبت به یکدیگر برتر دانست؛ چراکه هر کدام از آنها بر اساس چگونگی مسافرت کردن افراد انتخاب میشوند. قطار از اولین وسایلی بود که جهت سفر معرفی شد و با توجه به اینکه خطوط ریلی زودتر از جاده ها توسعه یافتند، این وسیله از اتومبیل و یا حتی اتوبوس ها قدیمی تر هستند. در ابتدا قطار ها همانند کالسکه بودند که با تولید ماشین های بخار و یا لوکوموتیوهای پیشرفته، امروزه در دسته بندی های مختلفی قرار میگیرند. از مزایای قطار میتوان به امنیت بیشتر، راحتی بیشتر، آلودگی زیستی کمتر و خرید آسان تر بلیط اشاره کرد و از معایب آن میتوان به طولانی بودن زمان سفر در مسافت های دور اشاره کرد؛ چرا که حرکت در خطوط ریلی بسته به نوع مسافت آنها وتنظیم درست زمان حرکت قطار مطابق با ساعت درج شده بر روی بلیط، قطعا با سرعت نسبتا ثابتی در طول سفر حرکت خواهید کرد.

قطار بهتر است یا اتوبوس؟
قطار بهتر است یا اتوبوس؟

در مقایسه به سراغ وسیله سفر بعدی یعنی اتوبوس میرویم که این وسیله هماهنگی کمتر و ضریب خطای بیشتری نسبت به اطلاعات درج شده بر روی بلیط دارد، اما با وجود در دسترس بودن در بیشتر اوقات، میتوان این نکته را از نکات مثبت آن دانست؛ چرا که هر تایمی نمیتوان به قطار دسترسی داشت. از دیگر مزیت های این وسیله به باربری بیشتر آن نسبت به قطار میتوان اشاره کرد. اما اگر بخواهیم در مورد نقاط ضعف این وسیله صحبت کنیم، میتوان به مواردی چون امنیت و راحتی کمتر، خستگی بیشتر و توقف کمتر جهت صرف غذا اشاره داشت.

قطار بهتر است یا اتوبوس؟
قطار بهتر است یا اتوبوس؟


تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.