معایب و مزیت های سفر با تور

تور های گردشگری معمولاً مورد استقبال قرار نمی گیرند و فروش آن ها برای آژانس های مسافرتی بسیار سخت و دشوار است. مهمترین دلیل این شرایط تصورات مردم در مورد تور و سفر با تور است. که گاهی این اشتباه کاملاً اشتباه است. سفر کردن با تور مزیت ها و معایب خود را دارد ولی در بعضی از موارد بهترین گزینه برای سفر تورها هستند که هم دردسر ها را کمتر می کنند و هم از سفر لذت بیشتری می برید. اما معایب و مزایا سفر با تور چیست؟ مزایای سفر با تور به معایب سفر با تور می ارزد ؟

مزایا و معایب سفر با تور در جنگل

مزیت‌های سفر با تور

وقتی حرف از تورهای مسافرتی به میان می‌آید، معمولاً بیشترمان یک اتوبوس پر از مسافر به ذهنمان می‌رسد که با یک راهنما یا تورلیدر در حال رفتن به مکانی هستند. هرچند ممکن است برخی تورها هنوز هم این روش کسل‌کننده را برای سفر داشته باشند؛ اما در واقعیت تورها به این صورت نیستند.

برخی تورهای دیگر نیز هستند که شما را به کارهای جالب و هیجانی دعوت می‌کنند، شمارا به پیاده‌روی در یک شهر، بازدید از مکان‌های دیدنی و موزه‌ها، می‌برند و سرگرمتان می‌کنند. پس مسلماً مانند دیگر چیزها، تورها نیز خوب و بد دارند؛ اما اگر با آگاهی کامل یک تور خوب را انتخاب کنید، مسلماً سفر لذت‌بخشی خواهید داشت و از مزایای زیادی نیز برخوردار می‌شوید.

مزایای و معایب سفر با تور در سفر های جاده ای

این یکی از همان مزیت‌هایی است که باعث می‌شود افرادی که کمتر تجربه سفر دارند به ثبت‌نام در تور ترغیب شوند چون این کار استرس را از آن‌ها دور می کند. یکی دیگر از مزیت‌های سفر گروهی ملاقات با آدم‌های جدید است. در سفرهای گروهی فرصت مناسبی پیش می‌آید که در طول سفر رابطه‌ای صمیمانه بین افراد ایجاد ‌شود.

همچنین در این سفر چون لازم نیست شما به عنوان یک شخص، برنامه‌ریزی خاصی داشته باشید و این کار قبلا توسط فرد برگزارکننده تور انجام شده زمان آزاد بیشتری وجود دارد و می‌توان از دیدنی‌های سفر به اندازه کافی لذت برد. آشنایی با فرهنگ مردم مقصد هم خودش یک نکته مهم است که در همراه شدن با تور به خوبی اتفاق می‌افتد.

راهنمایان محلی می‌دانند که در مکان‌های محلی باید چه گونه رفتار کنند اما در صورتی که شما با آن فرهنگ بیگانه باشید، ممکن است به ضررتان تمام شود.

مزایای و معایب سفر با تور

معایب سفر با تور

در شرایطی که تنهایی و پراسترس بودن از جمله معایب سفر کردن به صورت انفرادی و شخصی است اما سفرهای گروهی هم بی‌عیب نیستند و به فراخور شرایطشان نقص‌هایی دارند. برای مثال اولین عیب در انجام سفر گروهی نحوه صرف هزینه‌هاست. در سفر گروهی، هزینه‌های مختلفی بابت مؤلفه‌های تور بر روی مبلغ دریافتی از شما دریافت می‌شود که ممکن است این مبلغ به‌صرفه نباشد.

این در حالی است که سفر کردن به همراه تور، معمولاً این الزام را برای شما ایجاد می‌کند که در تمام طول سفر به همراه گروه باشید و کمتر زمان آزاد در اختیار دارید و معمولا هم فشردگی برنامه‌های تور کلافه‌کننده است. بیشتر اوقات برنامه سفر این‌گونه است که باید جاهای زیادی را سریع و در زمانی کوتاه ببینید که اجازه شناختن بیشتر مکان‌های مختلف را از شما می‌گیرد.

معایب سفر با تور

یکی دیگر از معایب سفر گروهی این است که در سفر گروهی هیچ چیز در اختیار شما نیست. اگر بخواهید طول سفرتان را تغییر دهید یا مایل باشید در یک محل بیشتر بمانید، در هیچ کدام قدرت تصمیم‌گیری ندارید و به نوعی استقلال عمل از شما گرفته می‌شود که همین نکته هم به مذاق هر کسی خوش نمی‌آید. در سفرهای گروهی چون مسوولیت هیچ چیز اعم از رزرو هتل و تامین وعده‌های غذایی و حمل‌ونقل با شما نیست در کنار آرامشی که به شما می‌دهد تا بدون دغدغه تنها به سفر بپردازید و بس اما امکان ارتباط با افراد دیگر به همان نسبت از شما سلب می‌شود.

نکته آخر هم اینکه به تنهایی سفر کردن به خودی خود کاری هیجان‌انگیز و ماجراجویانه است که با سفر گروهی این امکان هم از شما گرفته می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

سیزده − 3 =