محبوب ترین غذاهای ایرانی از دید گردشگران خارجی

جذابیت غذا‌های ایرانی برای گردشگران خارجی برهیچ‌کسی پوشیده نیست. بسیاری از گردشگران در سایت‌ها و کتاب‌های مختلف از کشور‌های مختلف جهان اعتراف کرده اند که غذا‌های ایرانی هوش از سرشان برده و حاضرند فقط برای تکرار لذت غذاخوردن دوباره به ایران بیایند. محبوبیت برخی از غذا‌های ایرانی در میان گردشگران خارجی موجب شده تا در سال‌جاری نشریه تلگراف و همچنین food republic فهرستی از چندین غذای ایرانی خوشمزه و محبوب را منتشر کند. در زیر به غذا‌های ذکر شده در این فهرست اشاره کرده‌ایم. با درناتریپ همراه باشید تا شمارا با محبوب ترین غذاهای ایرانی از نگاه گردشگران خارجی آشنا کنیم.


تبلیغات | AD


خورش فسنجان

خورش فسنجان

شاید تا قبل از این فکر می‌کردید خورش مجلسی محبوبتان، فقط در بین ایرانیان جا باز کرده، اما باید بگوییم که در این لیست، مقام اول محبوب‌ترین غذای ایرانی به سلطان خورش‌های ایرانی می‌رسد، یعنی خورش فسنجان. ترش و شیرین آن هم فرقی نمی‌کند، هر دو آن‌قدر محبوب هستند که نمی‌شود یکی را انتخاب کرد. شاید بسیاری از مردم تصور نمی‌کردند که روزگاری فسنجان یک غذای محبوب و بی نظیر جهانی باشد. نکته جالب راجع به این خورش ایرانی این است که فسنجان از زمان‌های بسیار دور وجود داشته و در برخی از کتیبه‌ها از غذایی که با گردو و گوشت و انار طبخ می‌شده سخن به میان آمده است.

خورش بادمجان

خورش بادمجان

گویا سلیقه گردشگران خارجی با ایرانیان شباهت زیادی دارد چرا که غذای محبوب بعدی باز هم از خانواده خورش‌ها و باز هم ازجمله محبوب ترین‌ها در بین ایرانیان است. تهیه این خورش روش‌های مختلفی دارد، اما در نهایت آنچه به‌عنوان خورشت بادمجان عرضه می‌شود آنقدر لذیذ است که شاید نحوه طبخ آن تأثیر کمتری بر مزه داشته باشد و همین‌که اسم غذا خورشت بادمجان باشد برای یک دل سیر غذا خوردن خارجی‌ها کافی‌است.

قرمه سبزی

قورمه سبزی

گردشگران خارجی هم خوش‌سلیقه هستند چرا که خورش قورمه سبزی هم از غذا‌های ایرانی محبوب آن‌ها به‌شمار می‌آید. امکان ندارد کسی ایرانی باشد و ترکیب سبزی‌های معطر قورمه سبزی و عطر و بوی این غذای ایرانی، او را برای یک دل سیر از عزا در آوردن آماده نکند. این خورش به ظاهر تکراری یکی از نخستین انتخاب گردشگران خارجی برای تست غذا‌های ایرانی است.

زرشک پلو با مرغ
خواندن این نوشته ها توصیه می شود

زرشک پلو

توریست‌های خارجی به شکلی از زرشک پلو با مرغ استقبال می‌کنند که کسی که خبر ندارد، ممکن است تصور کند غذای بومی خودشان است نه یک غذای ایرانی محبوب. معجزه زرشک و خواص ویژه آن در کنار برنج زعفرانی و مرغ سرخ شده موجب شده تا این غذا نیز در رده محبوب‌ترین غذا‌های ایرانی از دید گردشگران خارجی قرار گیرد.

باقالی پلو

باقالی پلو

گذشتن از باقالی پلو در منوی یک رستوران نه‌تنها برای ایرانی‌ها کار سختی است بلکه طبق اعلام این نشریه برای گردشگران خارجی نیز گذشتن از این غذای محبوب ایرانی و امتحان نکردنش سخت است. این غذای فوق‌العاده توانسته گردشگران خارجی را عاشق و شیفته خود کند و همچنان پادشاه غذا‌های برنجی ایرانی باقی بماند.

کباب

کباب

در نهایت به یکی از غذای ویژه ایرانیان می‌رسیم که هیچ وقت از محبوبیتش بین ایرانیان و خارجی‌ها کم نمی‌شود. هیچ گردشگر خارجی‌ای وجود ندارد که بدون امتحان کردن کباب‌های ایرانی به سفرش خاتمه دهد و ایران را ترک کند. جالب است که گردشگران خارجی نیز متوجه شده اند که کباب پختن یکی از تفریحات ایرانیان است و خستگی را از تنشان به در می‌کند.

آش رشته

آش رشته

غذای سنتی بسیاری از جشن‌ها و آیین‌های باستانی ایرانی حالا یکی از غذا‌های پرطرفدار جهانی است. آش هم از آن دسته غذا‌هایی است که نمی‌شود بدون امتحان کردن آن از ایران رفت. غذای مقوی و لذیذی که مورد پسند تمام ذائقه‌هاست و طعم منحصر به فردش برای گردشگران جذاب است.

منبع باشگاه خبرنگاران

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.