مجموعه گل یخ شمشک | اولین اقامتگاه اسکیمویی در ایران

یکی از زیباترین و متفاوت ترین هتل ها و مجموعه های مسکونی در ایران که به سبک خانه های اسکیموها ساخته شده است. هتل گل یخ شمشک است. که نام دیگر آن هتل بارین شمشک است.این هتل زیبا دارای معماری خاص اتاق ها و نمای بیرونی است که تماشای آن خالی از لطف نیست.ما در درناتریپ قصد داریم شما را با مجموعه گل یخ زیبا آشنا کنیم.


تبلیغات | AD


هتل بارین شمشک
هتل بارین شمشک

هتل گل یخ شمشک؛ اولین تجربه سکونت در خانه اسکیموها

اقامتگاه گل یخ در طبیعت برفی شمشک ساخته شده است شاید در گذر از جاده چالوس این هتل را دیده باشید.که در کنار جاده خودنمایی می کند.هتل بارین که نام دیگر این مجموعه است جالب ترین هتل کوهی ایران در شمشک که به شکل کلبه اسکیمو می باشد. هتل بارین اقامتگاهی در تهران،هتل اسکی جدید در دومین پیست اسکی بزرگ ایران است.که یکی از مدعیان بزرگ هتل های جالب کوهی جهان است.

مجموعه گل یخ
مجموعه گل یخ

موقعیت هتل بارین شمشک

ایده اولیه تعیین شکل این پناهگاه از پناهگاه های ساخته شده توسط ساکنان بومی قطب شمال الگو برداری شده است اما با این تفاوت که به جای استفاده از بلوک یخی بر روی یکدیگر از لابه های توپوگرافی استفاده شده است. این اقامتگاه با زیر بنای شش هزار متر مربع برای اسکی بازان ساخته شده است.سازندگان این اثر زیبا هدف از ساخت این پروژه را نمایش ایده های جدید دانسته اند که به اصطلاح رابطه بین معماری و طبیعت را به سبک جدید نشان دهند.

هتل گل یخ شمشک

طراحی و معماری خاص مجموعه گل یخ

ظاهر و دیزاین بیرونی این هتل شبیه به استخوان است اما ظاهر خمیده آن با در نظر گرفتن فضای اطراف،طراحی شده است.طراحی متمایز این هتل کوهی از سوی استدیو ری انجام شده است .مفهموم اصلی ظاهر این هتل که به شکل مکعب است از این ایده گرفته شده است که چشم انداز این هتل که در میان کوه قرار دارد پوشیده از برف باشد.

مجموعه گل یخ
مجموعه گل یخ

امکانات رفاهی هتل

این مجموعه بسیار زیبا دارای امکانات رفاهی شامل: پارکینگ، آسانسور، پوشش شبکه، اینترنت در لابی، ترانسفر، سیستم تهویه هوا و رادیاتور .. است.

سوئیت های هتل بارین شمشک

اتاق های پنت هوس مانند غارهای طبیعی کوه های یخی کنده کاری شده است.اتاق ها به شکل کلبه های اسکیمو ها طراحی شده اند طراحی منحصر به فرد این هتل، حتی در شکل راهرو ها دیده می شود هرچه به طبقات بالارتر بروید اتاق ها بزرگ تر می شود تراس اتاقا ها به شکل منحنی و دارای حوض آب گرم می باشد که تجربه آب تنی را در هوای سرد می تواند هیجان انگیز کند.این سوئیت ها دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی مطبوع هستند.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

امکانات سوئیت ها

  • باربیکیو
  • جارو برقی
  • چای ساز
  • اسپلیت
  • سیستم صوتی
  • تلویزیون
  • سشوار
  • بالکن
  • دسشویی وحمام

 

مجموعه گل یخ
مجموعه گل یخ

 پنت هوس زیبای هتل

مجموعه گل یخ  علاوه بر اتاق ها دارای 4 پنت هوس فوق لوکس و مبله است که پنجره های آن به شکل قلوه سنگ طراحی شده است.و منظره زیبایی از رشته کوه های اطراف را به نمایش می گذارند پنجره های این هتل نیز به گونه ای طراحی شده است که فضای اطراف به خوبی قابل مشاهده است.از دیگر نقاط مثبت این اتاق ها اشراف به پیست اسکی نزدیک به هتل است.

هتل بارین
هتل بارین

تفریحات در هتل گل یخ شمشک

از جمله تفریحات بسیار هیجان انگیز در این هتل آب تنی در اتاق ها و استخر آن است.همچنین به دلیل نزدیک بودن به پیست اسکی شمشک شما می توانید با حضور در این پیست اوقات مفرح را برای خود وخانواده به ارمغان آورید.علاوه بر آن شما می توانید با عکاسی از این لوکیشن زیبا قاب عکس های زیبای را به یادگار نگه دارید.

هتل بارین شمشک
هتل بارین شمشک

جاذبه های اطراف هتل بارین شمشک

از جاذبه های اطراف و نزدیک به مجموعه گل یخ منحصربه فرد می توان به پیست اسکی شمشک، جاده چالوس، دریاچه ولشت، کندلوس، غار یخ مراد را می توان نام برد که هرکدام به نوبه خود دارای منظره های تماشایی هستند.

هتل بارین شمشک
هتل بارین شمشک

نکته مهم

اقامتگاه اسکی بارین یک مجموعه مسکونی با مالکیت شخصی است که آپارتمان های آن کاملا مبله است برای اقامت در این فضا یا باید آن را خرید یا سالانه اجاره کرد.

 دسترسی به هتل گل یخ

 تهران ـ شمشک ـ جیرود ـ هتل گل یخ


تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.