فاکتورهای خرید بلیط هواپیما

مسلم است که هرکس برای سفر با هواپیما باید نکاتی را رعایت کند تا دچار سردرگمی یا اشتباه نشود. در این پست به فاکتورهای مهم در خرید بلیط هواپیما اشاره خواهیم کرد. با درناتریپ همراه باشید.

تبلیغات | AD


Stressed woman in the airport

۱. فرودگاه

شاید این ملاک برای مسافران بسیار عجیب باشد اما تا به حال اتفاق افتاده است که در فرودگاهی اشتباهی فرود آمده‌اند و دلیل آن نیز وجود چندین فرودگاه در یک شهر است. دلیل دیگر نیز انتخاب اشتباه مقصد به دلیل تشابه اسمی شهر و فرودگاه است، مانند گرانادا اسپانیا و جزیره گرانادا در کارائیب. گاهی نیز خرید بلیط‌های ارزان از این گونه دردسرهاست؛ به عنوان مثال، برخی مسافران با خریدن بلیط ارزانتر مانند بلیط فرودگاه Munich West، گمان میکنند که این فرودگاه با اینکه اسم مونیخ را یدک میکشد و بلیط آن نیز از دیگر فرودگاه‌های مونیخ ارزانتر است، پس بهترین گزینه میباشد اما این فرودگاه تا شهر مونیخ ۱۱۲ کیلومتر فاصله دارد.

۲. ترانزیت

بی‌برنامگی در سفر جهت حرکت از سمت فرودگاه به هتل نیز از دیگر اشتباهات محسوب میشود. در شهرهای بزرگ، سیستم حمل و نقل درون شهری وجود دارد که میتوان با آنها به هتل دسترسی داشت اما در شهرهای کوچک، بهتر است قبل از سفر به فکر رزرو سیستم حمل و نقل باشید که در این صورت هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

۳. قیمت بلیط

خرید بلیط هواپیما از چند ماه پیش از سفر، یکی از کم کردن هزینه‌های خرید بلیط است. در برخی مواقع میتوان از تخفیفات سایت‌ها جهت خرید بلیط بهره برد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

۴. توقف و زمانبندی

در صورتی که برای زمانبندی در سفر خود محدودیت ندارید، میتوانید بلیط ایده‌آل سفر خود را تهیه کنید و در تـوقف بین راهی، یک شهر را هم اضافه کنید. اگر قصدتان تماشای شهر در زمان توقف هواپیماست، مطمئن باشید که زمان توقف به همان اندازه‌ای که شما مشخص کردید میباشد. جاهایی را برای بازدید انتخاب کنید که قابلیت ترانزیت از فرودگاه را دارند.

۵. خطوط هواپیمایی

در زمان خرید، امکانات ایرلاین را در نظر بگیرید مخصوصا اگر قبل با آن، ایرلاین پروازی نداشته‌اید. برای سفر با ایرلاین‌های ارزان گاهی اوقات باید یکی از امکانات معمول را از دست بدهید؛ مثلا تعداد کیف‌های قابل حمل‌تان کمتر از حد معمول است. از طرف دیگر، نباید اجازه دهید نگرانی در مورد امنیت هواپیما، شما را از خرید بلیط هواپیما از ایرلاین‌های ارزان بازدارد؛ بیشتر ایرلاین‌های ارزان، از نظر امنیتی وضعیتی مشابه ایرلاین‌های دیگر دارند.

۶. پرواز مستقیم

پرواز مستقیم به معنای پرواز بدون تـوقف هواپیمای شما نیست و ممکن است در برخی مسیرها نیز توقف کوتاهی داشته باشد. زمان سفرتان را در صورتی که امکان خرید بلیط پرواز مستقیم را دارید، بی‌دلیل هدر ندهید.

۷. اعتبار گذرنامه

باید شرایط گذرنامه را جهت سفر در نظر بگیرید. بسیاری از کشورها، پاسپورتی با حداقل ۶ ماه اعتبار از مسافران میخواهند و ممکن در صورت مسافرت با گذرنامه‌ای معتبر نیز از ورود شما ممانعت به عمل آورند. اعتبار کافی و زمان سفرتان را در پاسپورت چک کنید.


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

19 + 20 =