غار نمکی قشم | طولانی ترین غار نمکی جهان

 


تبلیغات | AD


قشم، همواره یکی از گزینه ها برای مسافرت است. جزیره قشم مکان های بسیاری برای گردشگری دارد که یکی از آنها غار نمکی است.

این غار نمکی در ۹۰ کیلومتری جنوب غربی شهر قشم قرار دارد. ارتفاع این تپه ۲۳۷ متر و بلندترین نقطه جزیره قشم است. طولانی ترین غار نمکی با ۶۴۰۰ متر زیر این تپه واقع شده که قدمت آن به ۵۷۰ سال پیش می رسد.

در ابتدا، نمکها یک لایه بودند و سپس در طول زمان گسترش یافته و به غار نمکی تبدیل شدند. در قسمت بالای غار، در مقایسه با قسمت های عمیق، نمکهای کمتری وجود دارد. دلیل آن حل شدن نمک با آب موجود در غار است. توجه داشته باشید که غارهای شور اغلب به صورت طبیعی زیر تپه های شور و یا کوه ها و بیابان های کم بارش پدید می آیند. برخی از گردشگران می توانند به عمق ۱۰۰ متر وارد شوند، اما فقط ورود به عمق ۲۰ متر برای شما هیجان انگیز خواهد بود و بیشتر از آن کمی هولناک می شود. برای ورود به عمق بیش از ۲۰ متر شما باید ابزارهای مختلفی داشته باشید.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

نور خورشید تا ۲۰ متر درون غار می تابد و شما برای دیدن بخش های غار به چراغ قوه نیاز ندارید ، اما توجه کنید که زیبایی غار بیشتر در قسمت های عمیق تر دیده می شود. ستون های مختلف نمک در اطراف غار وجود دارند که زیبایی بخش غار هستند. این قسمت ها به دلیل رنگ های متفاوت در قسمت های مختلف کاملا سفید نیستند. متاسفانه، در سال های گذشته، برخی ستون ها نابود شده اند. در قسمت داخلی غار نمکی، یک رودخانه دائمی وجود دارد که در کنار آن، حوض طبیعی و زیبا با رنگ سفید ساخته شده است.

گاهی اوقات این رودخانه می تواند طبیعت و چهره شما را به عنوان یک آینه بازتاب دهد. قسمت اصلی این رودخانه قرمز رنگ است که دلیل به بوجود آمدن این رنگ نیز سنگ های رسوبی هستند. این غار یکی از مکان های خوب برای افرادی است که بیماری های ریوی دارند.

چگونه آنجا بروم؟

برای رسیدن به این غار، باید از جاده های شن و ماسه عبور کنید. سپس از جاده نزدیک ساحل به غار نیز ۲ کیلومتر مسافت را طی کنید.

آدرس: استان هرمزگان، جزیره قشم، غار نمکی


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.