شیرینی ها و کیک های مخصوص شب یلدا

شب یلدا یکی از جشن های ایرانی و بسیار جذاب است. که برای ایرانی ها از اهمیت فراوانی برخوردار است. واکثر ایرانی ها سعی می کنند در این شب که به بلند ترین شب سال معروف است.بهترین خوراکی ها وشیرینی ها را استفاده کنند. یکی از پر طرفدارترین بخش این شب شیرینی و کیک آن است.ما در درناتریپ قصد داریم شما را با شیرینی های یلدایی آشنا کنیم.


تبلیغات | AD


شیرینی و کیک های شب یلدا

1.کوکی هندوانه ای

هندوانه یکی از نماد های یلدا است.و داشت آن در شب یلدا یکی از المان های شب یلدا است. از آن بهتر این است که بتوانیم شیرینی هندوانه ای داشته باشیم. کوکی هندوانه ای یکی از بهترین گزینه های شیرینی هندوانه ای است. کوکی هندوانه یکی از خوشمزه ترین و جذابترین شیرینی های یلدایی است. که به شما پیشنهاد می کنیم حتما آن را در شب یلدا و در کنار خانواده سرو کنید.

2.کاپ کیک هندوانه

کاپ کیک، یکی از انواع شیرینی های است که در قالب های کاغذی کوچک قرار داده می شوند.امروزه مصرف و محبوبیت این کاپ کیک ها در میان مردم بسیار بالا رفته است. این کیک ها با ظاهر خاص و متفاوت خود حتما می توانند سفره یلدایی شما را رونق ببخشند.برای تهیه آنها همان دستور پخت یکی معمولی استفاده میشود ولی در هنگام فر در قالب های کوچک و خاص قرار می گیرند.و یکی از زیباترین نوع این کاپ کیک ها کاپ کیک هندوانه ای است.

3.رولت هندوانه ای

اگر با طرز تهیه رولت ها آشنایی دارید کافی است برای تهیه رولت هندوانه ای مقداری رنگ خوراکی تهیه کرده.و رولت های هندوانه ای شکل را برای شب یلدا آماده کنید. در این خصوص نیاز به مقداری رنگ خوراکی قرمز و سیاه برای هندوانه و دانه هایش نیز دارید. رولت ها در همه ی شرایط بسیار پرطرفدار بوده اند.پس می تواند گزینه خوبی برای پزیرایی از مهمانان یلدایی شما باشند.

4.چیز کیک انار

چیز کیک انار نیز یکی از پر طرفدار ترین شیرنی های شب یلدا و بابا میل اکثر جوانان است.خوبی چیز کیک انار این است که می توانید تزئینات فراوانی را روی آن پیاده کنید علاوه بر این دستور پخت بسیار راحتی دارد. این شیرینی یلدایی بدون فر نیز آماده می شود. و در واقع نوعی چیز کیک یخچالی است. که می توان ان را با پایه بیسکویت شکلاتی یا وانیلی تهیه کرد. و همین طور می توانید مایه پنیری را با طعم انار و صورتی رنگ تهیه کنید.این چیز کیک می تواند بسیار راحت و در زمان کم تهیه شود.

5.کوکی انار

در مهمانی شب یلدا سرو کردن کوکی انار هم بچه ها و هم بزرگتر ها را خوشحال می کند. مخصوصا اگر این کوکی ها پر از دانه های انار باشد.برای تهیه کردن کوکی انار فقط باید نیم ساعت زمان یک فر و یک سری مواد تهیه کرد. بقیه کار ها بسیار راحت وو بددون اتلاف وقت انجام می شودو این شیرینی بسیار خوش مزه و متناسب با شب یلدا است.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

6.شیرینی با تزئین ژله انار

برای تهیه این نوع شیرنی باید ابتدا طرز تهیه ژله انار را بلد باشید. ابتدا یک ژله سفت از انار تهیه کنید. و ان را داخل قالب بریزید. داخل قالب دانه های انار را بگذارید و بعد مایه ژله را روی آن بریزید. و به سراغ پخت شیرینی بروید. بعد از تهیه آن شیرینی خود را با ژله انار که درست کرده اید و خامه رنگی تزئین کنید.بی شک فوق العاده خواهد شد.

7.مسقطی انار

یکی دیگر از شیرینی های که می توانید بدون فر و در یخچال تهیه کنید مسقطی انار است. این مسقطه جذاب فرق زیادی با بقیه مسقطی ها ندارد. فقط در تهیه آن از اب انار استفاده می شود. که همین مسله مزه و ظاهر خارق العاده ای به آن میدهد. رنگ قرمز انار به شما کمک می کند یک پزیرایی بی نظیر داشته باشید. مسقطی انار را می توانید برش های کوچک بزنید تا برای سرو اسان تر باشد.

8.بار هندوانه ای

بار هندوانه ای یک دسر بیسکویتی بسیار خوشمزه یلدایی است. که یک ترکیب عجیب و شگفت انگیز از بیسکوییت ویفر وشیر و آب هندوانه و ژلاتین و..است. این دسر شب یلدا حدودو در 50 دقیقه حاضر می شود. و برای تهیه آن نیازی به فر ندارید. اگر دوست دارید از مهمانان خود به نحوه احسنت پزیرایی کنید این دسر عالی است.

9.کیک بستنی یلدایی

این کیک بستنی را هم میتوانید در قنادی ها تهیه کنید هم ممی توانید خود آن را درست کنید. بسیاری از بانوان ایرانی به دلیل عدم آشنایی بل طرز تهیه آن ترجیح می دهند از قنادی آن را تهیه کنند.شما برای تهیه آن باید از بستی های رنگی هندوانه ای و همچنین کیک عادی استفاده کنید. اگر از رنگ غذا نیز استفاده کنید برای زیبا تر شدن بستی بهتر است.

10.شیرینی آجیلی

درست است که شب یلدا با هندوانه و انار پیوند دارد. ولی در این شب از تنقلات نیز استفاده می شود. برای همین بهتر است که از شیرینی های آجیلی مقوی نیز استفاده شود. این شیرینی ها که با خشکباری هم چون بادام و پسته و گردو تزئین می شوند می توانند یکی از بهترین و خوشمزه ترین شیرینی های پای سفره یلدایی شما باشند.البته گفتنی است که این شیرینی باب میل بزرگتر ها و همه اقوام نیز خواهد بود.

11.تارت ها

اگر شکل و شمایل شیرینی های که درست می کنید برای شما مهم است. بهتر است از تات ها استفاده کنید. تارت ها شیرینی های هستند که با میوه های مد نظر شما تهیه می شوند. در واقع خمیر تارت همواره در یک فضای برای قرار دادن انواع میوه در آن اماده شده است. برخی از تارت ها نیاز به فر و برخی نیاز به فر ندارند و در یخچال نیز آماده می شوند.


تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.