شیراز سومین شهر جهانی صنایع دستی در دنیا می شود

شیراز- معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی از تهیه و تکمیل پرونده شیراز به عنوان سومین شهر جهانی صنایع دستی در دنیا خبر داد.


تبلیغات | AD


پویا محمودیان در حاشیه سفر خود به شیراز در جمع هنرمندان و سرمایه گذاران حوزه صنایع دستی با بیان خبر فوق گفت: در سال ۹۷ منبت آباده به ثبت جهانی رسید و در حال حاضر ایران با ثبت ۸ شهر و ۱۰ روستا در قله صنایع دستی دنیا جای گرفت و اینک نگاه جهانیان به صنایع دستی کشور جلب شده است.

وی ادامه داد: با برپایی جشن جهانی شدن منبت در آباده، غدا هیجاوی گزارشی از این مراسم در شورای جهانی آسیا و اقیانوسیه با عنوان یک جشن باشکوه ارائه داد که این افتخار مرهون زحمات بسیار زیاد دکتر امیری مدیرکل میراث فرهنگی فارس و مجموعه همکاران ایشان در معاونت صنایع دستی، مسئولان و هنرمندان شهرستان آباده می‌باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: به همت اداره کل میراث فرهنگی فارس، ارزیابان شورای جهانی طی مدت حضور خود در شیراز از کارگاه‌ها و ظرفیت‌های شهر شیراز در صنایع دستی بازدید و بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته، مراحل جهانی شدن شهر شیراز در دست اقدام است که در صورت انجام این مهم، شیراز؛ به عنوان سومین شهر جهانی صنایع دستی در دنیا می‌شود.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

رشد ۱۷.۵ درصدی صادرات صنایع دستی فارس در سال ۹۷

صادرات صنایع دستی فارس، در سال گذشته، ۱۷.۵ درصد رشد داشته است.

محمودیان گفت: علیرغم مشکلات اقتصادی کشور در سال ۹۷، صادرات صنایع دستی استان فارس، رشد قابل ملاحظه ۱۷.۵ درصدی داشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر دقت و پیگیری‌های صورت گرفته، از نمایشگاه سراسری صنایع دستی اسفند ماه فارس به عنوان یک رویدادی مؤثر و فروش ۱۱۶ درصدی آثار صنایع دستی یاد کرد.

منبع خبرگزاری مهر

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.