شهربازی باغلارباغی؛ تجربه متفاوت تفریح در تبریز

شهربازی باغلارباغی یکی از شهربازی های تبریز می باشد. این شهر بازی یکی از سه پارک مهم تبریز که ائل گلی، باغلارباغی، باغ گلستان هستند می باشد. همچنین این شهربازی دارای بهترین امکانات تفریحی است.بادرناتریپ همراه باشید.

پارک باغلارباغی
پارک باغلارباغی

موقعیت شهربازی باغلارباغی

 باغلار نام دهی در اهر است و چون آن ده بسیار خوش آب و هوا وزیباست نام شهربازی باغلارباغی را نیز از آن گرفته اند. شهربازی باغلار باغی در سال 1372 در زمینی به مساحت 22 هکتار در بلوار استاد شهریار، با حمایت شهرداری وقت تبریز عملیات اجرایی آن آغار شد.این مجموعه دارای بخش های مختلف و متنوعی است که هدف از تاسیس آن امکان فراهم آوردن لحظاتی شاد  برای هم میهنان است.

پارک باغلارباغی
پارک باغلارباغی

بخش های مختلف شهربازی باغلارباغی

  • شهربازی
  • باغ پرندگان
  • فضای سبز
  • آبنما
  • باغ وحش
  • بخش دلفین ها
  • سینمای چهار بعدی
  • کلبه وحشت

1.شهربازیشهربازی باغلارباغی

یکی از جاذبه های گردشگری تبریز مجموعه تفریحی باغلارباغی است. این تفرجگاه که یکی از بزرگنرین مجموعه های تفریحی کشور است. در این مجموعه وسایل تفریحی و هیجانی بسیاری وجود دارد که از جمله آنها می توان به کشتی صبا، رنجر، کلبه شادی،قطار، دوچرخه هوایی، سرسره، آبشار و…اشاره کرد.در این قسمت که همه وسایل برای تفریح هیجانی هستند باید در حین استفاده به نکات ایمنی نیز توجه نمود.رنجر و دوچرخه هوایی بسیار پر خطر می باشند برای همین استفاده از آن برای همه امکان پذیز نیست.

2.باغ پرندگان

در این قسمت از مجموعه تفریحی باغلارباغی می توان به باغ پرندگان که از جذاب ترین قسمت های این مکان است اشاره کرد. در این باغ پرندگان انواع پرندگان از جمله طوطی و قناری و.. یافت می شود .شما می توانید با بازدید از این قسمت با پرندگان دیدار و حتی با آن ها عکس بگیرید.?

پارک باغلارباغی
پارک باغلارباغی

3.فضای سبز

درون مجموعه باغلارباغی و زمین های پارک ولی عصر که از ناحیه شمالی به پارک باغلارباغی پیوسته است مملو از پوشش گیاهی و سرشلر لز رختان بومی می باشد. در حال حاضر در مجاورت بخش های غربی باغلارباغی چند باغ قدیمی وجود دارد. این باغ ها سبب زیبایی و جذابیت مجموعه شده است.در فصولی همچون تابستان بسیاری از خانواده ها برای تفریح به قسمت فضای سبز پارک رفته و انجا استراحت میکنند.

4.آبنما

در بخش میانی پارک یک استخر نسبتا بزرگ با آبنما ها و فواره های فراوان و امکاناتی از قبیل قایقرانی تعبیه شده است.وزیبایی های خاصی به پارک بخشیده است.این فواره ها در شب با رنگ های مختلف و زیبا علاوه بر روشنایی سبب خاص تر شدن پارک در شب می شود.این ابنما در تابستان سبب خنک تر شدن فضای مجموعه می شود.

5. باغ وحش

در باغ وحش باغلارباغی شما به دیدار حیوانات وحشی و اهلی مختلفی می روید. این حیوانات شامل شیر و خرس و.. هستند.اما متاسفانه ایرادی که وجود دارد این است که سلول نگه داری این حیوانات بسیار تنگ و کوچک است.وبرای مجموعه ای مانند باغلارباغی این یک ضعف برزگ به حساب می آید.در این مجموعه شیرهای افریقایی وجود دارند که سلطان و سهند دو عضو جدید این خانواده هستند.

6. بخش دلفین ها

بخش دلفین ها که به تازگی در این مجموعه احداث شده است یکی از جذابیت ها و تماشا برانگیز های باغلارباغی است.در این بخش از دلفین های دست آموز برای نمایش های آبی و متفاوتی که به آنها یاد می دهند استفاده می شود. این بخش یکی از بخش های پر بازدید در پارک باغلارباغی است.دلفین های باهوش و زیبا تمامی هنر خود را به نمایش میگذارند.

7.سینمای چهار بعدی

در باغلار باغی علاوه بر تجربه بازی در کنار دوستان و خانواده تجربه دیدن فیلم های چهار بعدی نیز برای شما فراهم شده است.این سینما فیلم ها را با چهار بعد به شما نمایش می هد. که خود یکی از هیجان انگیز های پارک باغلارباغی است.در بازدید از پارک به شما توصیه می کنیم حتما بازدید از این بخش را از دست ندهید.

8.کلبه وحشت

اما کلبه وحشت، که از نامش نیز پیداست که قرار است چه چیزی را تجربه کنید. در این کلبه وجود اسکلت های ارواح، صداهای ترس ناک و تاریکی وهم برانگیز آن از ویژگی های کلبه وحشت است. اگر احساس می کیند که به اندازه کافی شجاع و نترس هستید بازدی از این قسمت رااز دست ندهید.

امکانات رفاهی مجموعه پارک باغلارباغی

1.رستوران

پارک باغلارباغی دارای یک رستوران بزرگ است که ر ورودی آن واقع شده است. و روزانه پذیرای عده زیادی از بازدیدکنندگان این مجموعه است.در این رستوران انواع غذاهای ایرانی و همچنین فست فود ها سرو می شود. شما می توانید پس از بازدید و تفریح از پارک به این رستوران رفته وخستگی را از تن به در کنید.

2.بوفه

یکی دیگر از امکانات رفاهی در شهربازی باغلار باغی وجود بوفه است. این بوفه ها تمامی تنقلات و خوراکی های مناسب برای بازدید از پارک را برای شما فراهم اورده است.در این بوفه ها چای، قهوه، بستنی، کیک، پفیلا.. فروخته می شود.

ساعات بازدید از شهربازی باغلارباغی

مجموعه باغلار باغی هرروز از ساعت 18 الی 2 بامداد میزبان بازدیدکنندگان است. اماساعت کاری این بوستان به خصوص باغ وحش در ایام تعطیل و نوروز تغییر می کند.

آدرس شهربازی باغلارباغی تبریز

استان آذریابجان شرقی ـ تبریز ـ مجاور بلوار استاد شهریار ـ کوی ولیعصر ـ شهربازی باغلارباغی

ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

دو × دو =