سوغات و صنایع ‌دستی تهران

سوغات و صنایع ‌دستی تهران

سوغات و صنایع ‌دستی تهران


تبلیغات | AD


قصد داریم در این پست توضیحی در مورد سوغات و صنایع دستی شهری گمشده در دود بپردازیم. تهران از استان‌هایی است که میتوان سوغاتی‌های گوناگونی را در آن یافت که نه تنها در خود شهر تهران، بلکه در شهرستان‌های مجاور آن نیز سوغاتی‌ها و صنایع دستی خوبی یافت میشوند. با درناتریپ همراه باشید تا نگاهی به سوغات و صنایع دستی استان تهران داشته باشیم.

۱. سیب دماوند

اگر در تابستان به تهران سفر کردید، هیچگاه خرید سیب دماوند را فراموش نکنید. سیب‌های تولیدی این فصل با نام‌های شفیع‌آباد، گلاب، عایق الماسی، کهنز و قندک مطرح هستند که البته در فصل پاییز نیز نام‌های مختلفی دارد که میتوان به سیب شمیرانی، گلشاهی، عباسی مشهد، دریان و اخلمد خراسان نیز اشاره کرد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

۲. دوغ آبعلی

از نوشیدنی‌های مشهوری است در منطقه آبعلی توسط شرکت بهوش تولید میشود که البته در نقاط مختلف کشور نیز به فروش میرسد، اما مسلما طعمی مانند طعم دوغ آبعلی که در منطقه آبعلی به فروش میرسد را نخواهد داشت.

۳. سوهان تهران

اگر به ری سفر کردید، حتما یادتان باشد که سوهان این منطقه را بخرید. ری به شهر سوهان مشهور است که البته سوهان خوب را باید مثل گز و باقلوا از اهلش پرسید.

۴. کشمش شهریار

از مناطق خوش آب و هوا با کشاورزی رونق یافته، شهریار تهران است. اگر قصد خرید کشمش و انگور مرغوب را دارید، به شهریار سفر کنید. این شهر همچنان به علت آب و هوای خوبش، بهترینمنطقه در تولید میوه، چغندر و غلات است.

۵. گلاج فیروزکوه

نوعی نان به نام گلاج در بین عشایر شهرستان فیروزکوه یافت میشود که بسیار مشهور است. اگر در نوروز به فیروزکوه سفر کردید، حتما یادتان باشد که به بازارچه‌های فیروزکوه جهت خرید این نان سر بزنید.

۶. نقاشی روی چرم

نقاشی روی چرم از صنایع دستی تهران بوده که از دوره قاجار تا کنون در این استان رواج داشته است. بعد از جنگ جهانی دوم نیز نقاشی روی پارچه در ایران رواج یافت. این صنایع دستی را میتوان در بازار بزرگ تهران و همچنین بازار های هنری مرکز شهر تهیه کرد.

۷. جاجیم‌های فیروزکوه

از صنایع دستی شهرستان فیروزکوه، میتوان به جاجیم‌های آن اشاره کرد. کوهستانی بودن و داشتن مراتع سرسبز جهت گله‌ داری، این منطقه را به یکی از مناطق مهم در تولید پشم تبدیل کرده است که در جاجیم بافی نقش بسزایی دارد.

منبع روزیاتو

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.