سورتمه ریلی تالش ؛ هیجان انگیزترین تجربه در سفر به تالش

تالش یکی از شهر های بسیار زیبا و دیدنی در استان گیلان است.این شهر زیبا با داشتن جاذبه های طبیعی و تفریحی فوق العاده یکی از بهترین مقاصد برای گردشگری است. سورتمه تالش یا سورتمه ریلی تالش نیز یکی از خاص ترین تفریح هیجان انگیز در این شهر است.که به شما پیشنهاد میکنیم بازدید از آن را از دست ندهید.


تبلیغات | AD


سورتمه تالش

سورتمه سواری در میان جنگل

در پارک جنگلی سیاه داران، یکی از بهترین امکانات تفریحی، یعنی سورتمه سواری ریلی وجود دارد. اغلب گردشگرانی که به تالش سفر میکنند به پارک جنگلی سیاه داران میروند. تا با تجربه سورتمه سواری ریلی در لا به لای درختان زیبای جنگل های تالش و همچنین بازدید از دریای زیبا و جلگه های شهر، سفری پر هیجان را برای خود بسازند.شما با سوار شدن به این سورتمه مسیری به طول یک کیلومتر ار در میان جنگل و فضای باز طبیعت می گذرانید.

سورتمه ریلی

پروژه سورتمه ریلی تالش به همکاری یک شرکت آلمانی در منطقه کوهستانی سیاهداران ساخته شده است. که طول هر سورتمه  حدود یک کیلومتر است. و از نظر کیفیت مهندسی ساخت قابل توجهی دارد. سورتمه تالش درکنار یک مجموعه به نام بام تالش قرار گرفته است. که به شکل یک سکو ساخته شده است

سورتمه ریلی

و اگر روی آن قرار  بگیرید چشم انداز بسیار زیبایی از منطقه تالش را در زیر پاهای خود میبینید. اما آنچه بیشتر از همه بازدید کنندگان را به این منطقه می کشاند سرعت بسیار زیاد عبور سورتمه است. که به نوبه خود دارای هیجان بی نظیری است. از دیگر نقاط قوت این مکان تفریحی در تالش قرار گرفتن آن در کنار پارک جنگلی سیاه داران است.که زیبای سفر را دو چندان می کند.

سورتمه ریلی تالش
سورتمه

لذت تماشای مرال ها در تالش

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

یکی از بهترین و زیبا ترین منظره ای که شما در حین سوار شدن به سورتمه تجربه می کنید تماشای مرال ها و آهوانی است که در پارک جنگلی سیاهداران قرار دارند.این گونه از مرال ها زا خاص ترین گونه های جانوری در شهر تالش و استان گیلان  است. شما با عبور از کنار آنها می توانید به وضوح چرا و زندگی مرال (گوزن قرمز ایرانی ،یاخزری) به تماشا بنشینید.از مهم ترین نکات هنگام عبور از این قسمت این است که هرگر به مرال ها غذا ندهید.

سورتمه ریلی
سورتمه ریلی

امکانات رفاهی سورتمه تالش

در این منطقه تفریحی به سبب وجود گردشگران متعدد و طبیعت دوستان سعی شده است که امکاناتی که برای اقامت و سفر به این منطقه نیاز است برای شما فراهم شود. تا گردشگران علاوه بر تجربه طبیعت گردی و سورتمه سواری در این منطقه با طعم خوش غذاهای محلی نیز آشنا شوند.از قبیل این امکانات می توان به:

  • آلاچیق ها کوچک
  • سرویس بهداشتی
  • رستوران
  • بوفه مواد خوراکی
  • پارکینگ
  • واحد عکاسی
سورتمه ریلی

بهترین زمان برای سفر به سورتمه تالش

از آنجا که تالش شهری شمالی است. دارای آب و هوای مطبوع است معمولا سفر به آن دارای محدودیت زمانی خاصی نیست. ولی ما پیشنهاد می کنیم که در فصل سرد سال به تالش سفر نکنید چرا که دارای سردی هوای بیش از حد است و معمولا هم از دیدن مرال ها در این زمان بی نصیب خواهید ماند. بنابراین اردیبهشت ماه و اولین مهر بهترین زمان برای سفر به تالش و است.

سورتمه ریلی
سورتمه ریلی

مسیر دسترسی به سورتمه تالش

استان گیلان ـ شهر تالش ـ میدان امام علی ـ انتهای خیابان جعفر طیار ـ پارک سیاهداران


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.