سفر با تور گرجستان در ایام نوروز

تا عید چیزی نمانده و تعطیلات نوروز بهترین زمان برای رفتن به سفر است. بنظر شما بهترین مکان برای رفتن به سفر نوروزی کجاست؟ تورهای ایرانگردی بهترند یا تورهای جهانگردی ارزش فکر کردن دارند؟

این مطلب صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و درناتریپ هیچ مسئولیتی را در رابطه با محتوای آن نمی‌پذیرد.

نظر شما راجع به سفر به گرجستان چیست؟

در این مقاله قصد داریم از بین تورهای نوروزی سایت آژانس فارا گشت

https://faragasht.com/nowruz-tour/

درباره تور گرجستان ویژه ایام عید نوروز و خدمات تورهای نوروزی 1401 و 1402 با شما صحبت کنیم. همراه ما بمانید.

بهار فصل سبزی و خرمی است. در واقع حیف است که در این فصل سبز در خانه بمانیم و خودمان را از رفتن به دل طبیعت محروم کنیم. سفر کردن یکی از روش های رسیدن به طبیعت است. اصلا چمدان بستن و راهی شدن، آنهم در فصل نوروز لذتی دارد که بیانش آسان نیست. با این حال شاید سوال پیش آید که به کجا برویم؟ چگونه برویم؟ با چه کسی برویم و چقدر هزینه کنیم.

گاهی افراد تصمیم می گیرند تا شخصا به سفر بروند اما سفر شخصی مصائب خاص خودش را دارد. بلد بودن راه، آشنایی با جاذبه های گردشگری مقصد، اسکان، غذا و… مسائلی هستند که شاید بعضی از افراد بخواهند مسئولیت انجامش را به فرد دیگری واگذار کنند. اما با تمام این تفاسیر سفر شخصی، لذت بخش است.

در سوی دیگر عده ای ترجیح می دهند تا با تورهای گردشگری به سفر رفته و تمام فکر و تمرکزشان را بر روی فعل سفر متمرکز کنند. یکی از تورهای گردشگری پر متقاضی در ایام نوروز سفر به گرجستان است. ما در ادامه از تور گردشگری به گرجستان در ایام نوروز بیشتر خواهیم گفت.

سفر به گرجستان

گرجستان کشوری است که تاریخ غنی و قدمتی فراوان دارد. توریست هایی که به این مکان سفر کرده اند معتقد هستند که رفتن به این کشور مانند رفتن به دل قصه های شاه و پریان است. گرجستان که در روزگار دور محل استقرار جاده ابریشم بوده در روزگار امروز جاذبه های فراوانی برای بازدید دارد. از این رو سفر به گرجستان، سفری منحصر به فرد بوده و جاذبه هایی که در این کشور وجود دارند در هیچ کجا قابل رویت نخواهند بود.

خیابان های زنده، کلیساهای قدیمی، موزه ها و گالری ها، مراکز تجاری و تفریحی، و… تنها بخشی از جاذبه های دیدنی این کشور رویایی قلمداد می شوند. با این حال نزدیکی و قرابت به کشورمان ایران، عاملی است که سبب می شود عده زیادی از مردم، همه ساله، و مخصوصا در ایام نوروز به این مکان سفر کنند. گفتنی است که شما می توانید از تورهای زمینی و تورهای هوایی به عنوان تور گرجستان نوروز با فارا گشت بهره ببرید و سفری فوق العاده به این کشور زیبا در عید نوروز داشته باشید.

جاذبه های نوروز گرجستان

 

جاهای دیدنی گرجستان در ایام عید نوروز

در این سفر می توانید از اکثر جاهای دیدنی کشور گرجستان و شهر تفلیس یا باتومی دیدن کنید. در این مقاله به معرفی چند تا از معروف ترین آن ها می پردازیم:

1 پل صلح تفلیس

اگر به شهر تفلیس رفتید، پل صلح و چشم انداز جذاب آن را از دست ندهید. مخصوصا در طول شب، که چراغ ها روشن می شوند، این پل جاذبه های بیشتری برای ارائه از خود به نمایش می گذارد.  پل صلح بر روی رودخانه کر واقع شده و مکان خوبی برای پیاده روی و لذت بردن از جاذبه های شهر به حساب می آید. علاوه بر انعکاس محصور کننده بازتابش نور بر روی آب رود، برنامه هایی چون پخش زنده موسیقی و رقص آب، جاذبه هایی هستند که شما را برای ساعاتی سرگرم خواهند کرد.

2 حمام های تفلیس

تفلیس شهر آب های گرم است. اصلا پیدایش و شهرت این شهر و همچنین وجه تسمیه نام آن به وجود چشمه های آب گرم باز میگردد. به همین دلیل است که در حال حاضر حمام های زیادی در این شهر وجود دارند و بیشتر این حمام ها در بافت قدیمی شهر واقع گشته اند.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

پس اگر دوست دارید به اسپا بروید و ماساژ و سونا فعالیت های لذت بخشی برایتان محسوب می شوند، بازدید و استفاده از حمام های تفلیس, تجربه خوبی را برایتان رقم خواهد زد. این فرصت را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید. همچنین شاید جالب باشد بدانید که حتی مارکوپولو ( جهانگرد معرف) از این حمام ها بازدید کرده و در سفرنامه اش در وصف آنها بسیار نوشته است.

3 شهر سنگی اوپلیستیخه

شهر سنگی یکی از جاذبه هایی است که در سفر به گرجستان نباید آن را از دست بدهید. گفتنی است که این شهر در 85 کیلومتری شهر تفلیس واقع گشته. شاید طی کردن این مسیر برای همه میسر نباشد، اما ما به شما قول خواهیم داد که پس از طی کردن این 85 کیلومتر، با یک جاذبه فوق العاده روبرو خواهید شد. این شهر در دل کوه واقع گشته و به عنوان یک شهر قدیمی و تاریخی سازه های جالبی را در دل خودش قرار داده است.

به اعتقاد باستان شناسان، این شهر تاریخی، قدیمی ترین شهر جهان است. به همین دلیل در طول سال، گردشگران و توریست های زیادی برای بازدید از آن به کشور گرجستان سفر می کنند.

4 شهربازی متاتسمیندا

اگر اهل هیجان هستید حتما در سفر به گرجستان، سری به شهربازی متاتسمیندا بزنید. این پارک فوق العاده و عالی بر روی یک تپه قرار گرفته است. لذا سوار شدن بر چرخ فلک این شهربازی میتواند تجربه نابی از بودن در ارتفاع را برایتان رقم بزند. گفتنی است که چرخ و فلک این پارک یکی از 5 چرخ و فلک بلند در دنیا است.  قطارهای مارپیچ و رولرکاستر شهربازی بزرگ تفلیس نیز از جمله جاذبه هایی هستند که از تجربه آنها سیر نخواهید شد.

5 میدان آزادی

این میدان شهر تفلیس تنها یک میدان نیست، بلکه مکانی است که مردم را همیشه دور هم جمع می کند. این میدان، بخشی از شهر زنده ی تفلیس است چرا که فرقی نمیکند شب باشد و یا صبح، مردم همیشه در آنجا هستند و معاشرت هایشان را در جایی نزدیک به آن انجام می دهند. با حضور در حوالی میدان آزادی، میتوانید فرهنگ مردم کشور گرجستان را از نزدیک ببینید.

نوروز امسال با تور گرجستان

منابع بین المللی درباره گرجستان در ایام نوروز چه می گویند؟

گفتنی است که کشور گرجستان و به طور خاص شهر تفلیس جاذبه های فراوانی دارند و ایام نوروز بهترین زمان برای بازدید از همه ی آنها محسوب می شود. لذا از تورهای نوروزی به تفلیس غافل نشوید.

در منابع بین اللملی مثل وب سایت 

https://oc-media.org/in_pictures/in-pictures-nowruz-celebrations-in-georgia/

درباره این نوروز در گرجستان می گویند:

In Georgia, Nowruz is officially marked on 21 March; in Azerbaijan it lasts from 20–26 March. People organise feasts, cook traditional dishes, and participate in various events and rituals.

Families prepare for the celebration several days in advance. They celebrate on the four Tuesdays before the day arrives, with each representing one of the four elements: water, fire, earth, and wind.

بطور کلی کشور گرجستان جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر در این کشور  می باشد. آب و هوای آن معتدل بوده و بهار بهترین فصل برای سفر به گرجستان است.

اگر در ایام نوروز به کشور گرجستان سفر می کنید یادتان باشد که حافظه ی دوربین تان را خالی کنید چرا که به دلیل دیدنی های فراوان، عکس های زیادی خواهید گرفت. همچنین یادتان باشد که زمان مناسب می توانید از خدمات تورهای نوروزی آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر بخصوص تور نوروزی گرجستان استفاده نمایید و سفری ویژه به تفلیس یا باتومی در ایام عید نوروز داشته باشید. سفر خوبی را برایتان آرزو داریم.

 

پایان رپورتاژآگهی/.

این مطلب صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و درناتریپ هیچ مسئولیتی را در رابطه با محتوای آن نمی‌پذیرد.


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.