زمان بازگشایی زاینده رود در نوروز ۹۸ اعلام شد

زمان بازگشایی زاینده‌رود در نوروز ۹۸ اعلام شد تا مسافران نوروزی اصفهان بتوانند برای تماشای اصفهان زیبا برنامه‌ریزی مناسب‌تری داشته باشند.


تبلیغات | AD


پس از آنکه علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخواست کرد نوروز امسال زاینده‌رود در اصفهان جاری باشد تا گردشگران نوروزی با اصفهان زیبا روبرو باشند، رئیس جمهوری نیز به وزارت نیرو دستور داد ضمن در نظر گرفتن نیازهای زیست‌محیطی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که طی ایام نوروز نسبت به رها‌سازی آب در زاینده رود اقدام کنند.

 

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

یکی از ابهامات مسافران نوروزی زمان بازگشایی زاینده بود تا برای دیدن اصفهان پر از آب و زاینده رود و پل خواجوی دیدنی‌تر برنامه ریزی کنند.

 

عباس رضایی استاندار اصفهان در این زمینه با بیان اینکه زمان و حجم دقیق افزایش خروجی سد زاینده رود روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده مشخص خواهد شد می‌گوید: بازگشایی زاینده‌رود در روزهای ابتدایی نوروز ۹۸ قطعی است تا این رودخانه همزمان با سال نو در کلانشهر اصفهان جاری باشد.

 

وی افزود: مسافران نوروزی سال قبل حدود ۲٫۵ میلیون نفر بودند و پیش بینی می‌شود این میزان در نوروز ۹۸ حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یابد. قابلیت اسکان ۴۰۰ هزار نفر در شبانه روز در استان فراهم و در این ارتباط تمامی هتل‌ها، مهمانپذیرها و مدارس درنظر گرفته شده است.

منبع چمدان

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.