رویا پارک تهران ؛ هیجان انگیز ترین تجربه پایتخت!

شهر تهران در بر دارنده زیباترین سرگرمی ها و موزه های ایران است.در فروردین ماه سال 1398 مجموعه ای شگفت انگیز در مجموعه دار آباد تاسیس شد که یک مکان گردشگری با نام رویا پارک تهران از پنج بخش تشکیل شده است و هریک از تنوع خاصی برخوردارند. با درناتریپ همراه باشید تا شما را با این مکان شگفت انگیز آشنا کنیم.


تبلیغات | AD


از منحصر به فرد ترین نکاتی که این مجموعه را از سایرین متمایز می کند، به کار گیری حواس پنجگانه انسان و عجین شدن طراحی فضاها با فرهنگ و سنت ایرانی است و قرارگیری آن در کنار دو مجموعه بسیار زیبای موزه طبیعت و حیات وحش دار آباد و هیومن پارک است.بازدیدکنندگان رویا پارک به نوعی بازیگران اصلی هر بخش محسوب می شوند.

رویا پارک نهران

چرا موزه خطای دید!

خطای دید عنوانی است کلی برای معرفی اختلاف آنچه انسان از پیرامونش درک می کند با آنچه واقعا وجود دارد. خواه این اختلاف بر اثر پردازش و تحلیل مغز ما باشد و یا بر اثر ویژگی های سیستم بینایی. به همین دلیل خطای دید به موضوع جذابی برای مطالعه دانشمندان و سرگرمی عموم مردم تبدیل شده است. رویا پارک تهران نیز که یک موزه خطای دید است یکی از جذاب ترین و شگفت انگیز ترین اماکن تفریحی گردشگری ایران است.

رویا پارک تهران

 رویا پارک، اولین پارک جادویی ایران

در کشور های دیگر این مدل پارک مدت هاست که وجود دارند ولی در ایران رویا پارک اولین پارک جادویی ایران است. اگر میخواهید در محیطی خانوادگی به صورت جمعی و انفرادی لذت ببرید پیشنهاد ما به شما رویا پارک است. در همان بدو ورد به این مجموعه طراحی قسمت بلیط فروشی که به طوری “نامتعادل” است، شما را دچار خطا می کند در واقع تغییر زاویه دید از همین بخش آغاز می شود.

رویا پارک تهران پارک خطای دید

بخش های مختلف رویا پارک

در واقع رویا پارک تهران شامل بخش ها و قسمت های مختلف و متنوعی است که هرکدام به نوبه خود شگفت انگیزند. این مجموعه دارای پنج بخش: سه بعدی، بی نهایت یا آیینه ها، پرسپکتیو، جاذبه و ترفند و در نهایت هم بخش تاریک.

بخشی از رویا پارک تهران

بخش سه بعدی رویا پارک تهران

برای ورود به رویا پارک دار آباد در ابتدا کف کفش ها به وسیله دستگاه کوچکی با کیسه های کوچکی پوشانده می شود که به آن اصطلاحا امنیت می گونید. این پوشش برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به بخش سه بعدی مهیا شده است. نکته جالب این بخش شعار مجموعه است که در هنگام ورود به صورت سه بعدی در پیش روی چشمانتان قرار می گیرد. این شعار جمله ی زیبای « من خود خوشحالی هستم» را شامل می شود.

بخش آیینه ها رویا پارک

بخش دوم این پارک رویایی بسیار زیبا و شگفت انگیز است. در هنگام ورود به این بخش جمله هایی هم چون « امروز خوشحالی انتخاب من است» و یا کلمات آرامش بخش بر روی زمین با استفاده از نورهایی که از سقف تابیده شده، به چشم می خورد.پس از عبور از راهرو به بخش دوم پارک به نام بینهایت می رسیم که این بخش به دلیل وجود تعداد زیادی آیینه به بخش آیینه ها معروف است.

بخش پرسپکتیو رویا پارک تهران

در این بخش بیشتر با بینایی انسان بازی می شود، این بخش طوری طراحی شده است که با خطای دید می توان عکس های زیبا وجذابی گرفت. در این بخش جاذبه ها به عنوان جذاب ترین بخش رویا پارک، دو اتاق طراحی شده است یکی به شکل آشپزخانه و دیگری به شکل بخشی از خانه، اما این اتاق ها وارونه هستند و شما با قرار گرفتن در آن گویا وارونه هستید.

بخش تاریک رویا پارک تهران

آخرین بخش رویا پارک بخش تاریک نام دارد، ترکیبی از نقاشی های لایت روی دیوار می باشد صحنه این بخش به شکل کهکشان راه شیری طراحی شده ، گویی شما در راه این کهکشان قرار دارید و در فضا در خال سفر هستید. در این بخش تصاویری روی دیوار نشان داده می شود که با موسیقی بخش شده هماهنگ است وهمین آن را جذاب کرده است.

امکانات رفاهی در رویا پارک تهران

در این پارک زیبا و شگفت انگیز امکاناتی همچون کافی شاپ ، رستوران ، پارکینگ ، فضای باز برای تفریح و کنار خانواده بودن ، که بازدیدکنندگان می توانند از تمامی آنها استفاده نمایند و لحظات شاد و مفرحی را برای خود به ارمغان آورند. پشنهاد ما به همه گردشگران و کسانی که به دنبال تفریح هیجان انگیز هستند این است که تجربه رویا پارک تهران را از دست ندهند.

رویا پارک تهران

راه دسترسی به رویا پارک تهران

آدرس: خیابان نیاوران ، ابتدای خیابان دارآباد،  بعد از آجودانیه،  انتهای خیابان موزه، ضلع جنوبی هیومن پارک، ساختمان کروی آجری، پارک رویاها تهران

☺ خوب چطور بود؟ تا حالا رویا پارک تهران رفتین؟ چه تجربه هایی دارین که می تونین با بقیه در میون بزارین؟

سوالی چیزی اگه دارین می تونین یه کم پایین تر توی قسمت نظرها بپرسین. آماده ی جواب دادن هستم.😉

منبع شرکت ایران فان

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.