روستای لافت قشم

میتوان در جزایر خلیج فارس هم مناطق دیدنی بسیاری از جمله روستاهای گردشگری مختلف پیدا کرد که روستای لافت قشم یکی از همین مناطق است. این روستا جاذبه های مختلفی دارد که درناتریپ قصد دارد آنرا به شما معرفی کند.


تبلیغات | AD


روستای لافت
روستای لافت

آشنایی

این روستا در منطقه ای با آب و هوای جنوبی خلیج فارس قرار دارد که در آن علاوه بر زیبایی های طبیعی، میتوان به جنبه های مختلف تاریخی اشاره کرد. وجود جاذبه های مختلف طبیعی چون بندری بودن، نزدیکی به جنگل های حرا و یا حتی قلعه پرتغالی ها از جمله جذابیت های این روستا میباشد. استفاده از معماری بادگیری در این روستا و قرارگیری خانه ها به صورت متراکم، مسلما شما را یاد یزد خواهد انداخت. کوچه های این روستا همانند مناطقی چون منطقه فهادان یزد به صورت باریک و تو در تو هستند و به شکلی میباشند که راه بن بستی بین آنها پیدا نمیکنید. وجود این بادگیرها باعث شده که تابستان ها در این منطقه، هوای داخل خانه خنک باشد.

روستای لافت
روستای لافت

اگر جزو عاشقان طبیعت گردی در قشم باشید، بی شک نام جنگل های حرا را شنیده اید. این جنگل ها که در سطح جهانی شهرت دارند، دارای درختان مانگرو و همچنین جانوران مختلف مانند جانوران دریایی، پرندگان و یا دوزیستان مختلف میباشد. شما میتوانید در این منطقه به قایق سواری بپردازید.

جاذبه های تاریخی لافت

۱. قلعه نادری لافت

این قلعه یاد آور حکومت ایرانیان بر دریای خلیج فارس در دوره صفوی میباشد. این قلعه در نزدیکی چاه های تلا قرار دارد و در دوره نادر شاه افشار به آن توجه ویژه ای شده و وی برای گرفتن سرباز جهت جنگ از آن استفاده میکرده است. البته تاریخ این قلعه به صورت دقیق مشخص نیست و احتمال میرود که در دوره های پیش از ظهور اسلام باشد.

روستای لافت
روستای لافت

۲. قلعه پرتغالی ها

این قلعه در نزدیکی یک گورستان قدیمی واقع در روستا قرار گرفته که یادآور دوران استعمار خلیج فارس توسط نیروهای پرتغالی در دوره صفوی است. آلفنسو آلبرکرک که از دریانوردان پرتغالی بود، دستور ساخت این قلعه را داد تا در دوره استعمار، پرتغالی ها بتوانند به تجارت آزاد بین مناطق خلیج فارس و اروپا بپردازند.

روستای لافت
روستای لافت

۳. چاه های تلا

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

این چاه ها یکی از جذابیت های این روستا میباشد که در آن آبهای شور یا شیرین را میتوان یافت. این چاه ها توسط شخصی به نام خواجه کریم ساخته شده اند و از فواید آن میتوان به جمع آوری آب باران در فصول بارشی پرداخت.

۴. زیارتگاه ها

در این روستا زیارتگاه های محتلفی وجود دارد که از آنها میتوان به زیارتگاه حسن منصور، شیخ موسی و شیخ شمس الدین اشاره داشت. وجود مساجدی بسیار زیبا که مناسب برای سنی مذهب ها میباشد از دیگر جذابیت های این روستا است.

روستای لافت
روستای لافت

۵. دیگر جاذبه ها

از دیگر جاذبه های این روستا میتوان به آب انبارهای روستا، گورستان تاریخی با قدمت بیش از هزاران سال، اسکله ای با قدمت هم دوره هخامنشیان و مادها، ساحل زیبای روستا، درختان نخل و اکوموزه لافت اشاره کرد.

اقامت در روستای لافت

برای اقامت در روستا میتوانید از اقامتگاه های بومی استفاده کنید. این روستا امکانات خوبی همچون وجود مغازه های سوپرمارکت، آلاچیق، عابر بانک و یا…. را در اختیار شما میگذارد.

بهترین فصل سفر به لافت

قرارگیری روستا در خطه ساحلی جنوبی باعث شده که این مکان تنها دو فصل معتدل و گرم داشته باشد تا شما بتوانید در تمامی فصول سار به این روستا سفر کنید.

مسیر دسترسی

برای دسترسی به روستای زیبای لافت میتوانید به استان هرمزگان سفر کنید و از آنجا از طریق اسکله به قشم بروید. پس از آن میتوانید در جزیره قشم به سمت روستا حرکت کنید.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای لافت.


تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.