رستورانی از جنس نمک در ایران

رستوران نمکی شیراز


تبلیغات | AD


نمک به خاطر وجود مواد معدنی و قدرتمندی که دارد، برای ساخت و سازهای قدیمی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل استحکام بالای آن، انسان های امروزی نیز برای بکارگیری این ماده معدنی دست به کار شده اند. یکی از دلایلی که باعث شده تا افراد در کشورهای مختلف از جمله ایران نمک را ماده ای باارزش بدانند، وفور آن است بطوریکه در بسیاری از مناطق کشورهای خشک، نمک به راحتی یافت می شود.

به گزارش درناتریپ، در شهر شیراز و به دلیل وجود معادن نمک، گروه طراحی امتیاز، اقدام به ساخت رستورانی از جنس نمک کرده است. جنس دیوارهای این رستوران، مخلوطی از پودر نمک، لایه های نمک و سنگ نمک است که با استفاده از صمغ های طبیعی به هم متصل گردیده اند. سقف، راه پله ها و دیوارها به گونه ای طراحی شده اند که نمای مدرنی از غارهای نمکی را در ذهن انسان تداعی می کنند.

جالب است بدانید که میز و صندلی های این رستوران نیز به شکلی ساخته شده اند که انسان بتواند همزمان از طبیعت و زندگی مدرن لذت ببرد.

فلزات مورد استفاده برای متصل کردن قطعات موجود در رستوران مانند اتصالات در و پله و . . .، از بازیافت بطری های نوشیدنی فلزی جمع آوری شده، از رستوران های اطراف درست شده اند.

دلیل این کار نیز، صرف انرژی و دمای کمتر برای ذوب کردن این مواد است. در هیچ‌ یک از میز و صندلی های این رستوران، از مواد اضافه استفاده نشده است و جنس تمام آنها نمک طبیعی می باشد. تمامی درب و پنجره های این ساختمان، برای همین پروژه طراحی شده اند. زیربنای این ساختمان ۱۵۰ متر مربع و در دو طبقه است. همچنین می توان گفت که این رستوران نخستین سالن غذاخوری ساخته شده با نمک طبیعی در جهان است.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

اگر میخواهید از خوردن غذایتان در یک رستوران جالب و منحصر به فرد لذت ببرید رستوران نمکی شیراز یکی از بهترین گزینه هاست.

 

 

آدرس: ایران-فارس- شیراز-خیابان عفیف آباد، نبش خیابان ۱۸

نظر شما درمورد این رستوران جالب چیست؟


تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.