دیدنی‌های شهر کرد

شهر کرد در گذشته دهکرد نامیده میشده و مرتفع‌ترین مرکز استان در ایران محسوب میشود و این امر نیز باعث شده است که لقب بام ایران به این شهر نسبت داده شود. در این پست قصد داریم تا نگاهی به دیدنی‌های شهر کرد بیندازیم. با درناتریپ همراه باشید.


تبلیغات | AD


۱. قلع دزک

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

استان چهار محال و بختیاری قلعه‌های زیادی دارد که قلعه دزک را میتوان یکی از زیباترین‌ها دانست. این قلعه یادگاری از دوران قاجاریه میباشد. این قلعه حدودا تا ۶ ماه محل اقامت علامه دهخدا بوده است.

۲. خانه ستوده چالشتری

خانه ستوده اندرونی، قسمت اندرونی قلعه چالشتر بوده که از دوران قاجاریه و صفوی باقی مانده است و معماری زیبای آن باعث جذب گردشگران زیادی میشود.

۳. موزه باستان‌شناسی یا حمام پرهیزکار

این بنا یکی از بناهایی است که در دوران پهلوی به سبک حمام‌های قدیمی ساخته شده است. در دهه ۳۰ بود که این خانه توسط خانواده آزاده وقف عام گشت و فعالیت آن در امروز به شکل موزه باستان‌شناسی میباشد. ابزارهای سنگی مربوط به دوران نوسنگی، مجسمه‌های گلی با قدمت ۹۰۰ سال، ابزار و ظروفی مربوط به هزار دوم و پنجم قبل از میلاد و… در این موزه نگهداری میشوند.

۴. قلعه جونقان

جونقان شهری است که در جنوب غربی شهر کرد و در میان کوه‌های زاگرس قرار دارد. این قلعه در دورا مشروطه به عنوان پایگاهی برای مشروطه خواهان استفاده میشده است.

۵. آبشار زردلیمه

این آبشار بسیار زیباست و مخصوص کسانی میباشد که از پیاده‌روی و تماشای طبیعت لذت میبرند. تقریبا هر آنچه که از طبیعت سرسبز همچون آبشار، رودخانه، درختان، بوته‌ها و…. را انتظار دارید، در این منطقه وجود دارند.

۶. تالاب چغاخور

از مناطق مناسب جهت تماشای پرندگان محلی و مهاجر محسوب میشود و راه دسترسی آن بسیار ساده است. در این تالاب نیز میتوانید آرامشی همچون دریایی از پرندگان را تجربه کرد.

منبع سیری در ایران

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.