دهکده گردشگری گنج‌نامه؛ تفریح در دامنه‌های الوند

دهکده گردشگری گنج‌نامه از جاذبه‌های شهر همدان بوده که در نزدیکی کتیبه‌های گنج‌نامه که ۵ کیلومتری همدان است قرار دارد. در دهکده گردشگری گنج‌نامه، ترکیبی از جاذبه‌های گردشگری و باستانی را میتوان به چشم خود دید. این مکان در سال ۱۳۷۹ و با مجوز‌هایی از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی ساخته شده است. نزدیک بودن این بنا نیز به طبیعتی از الوند، چشم‌انداز طبیعی زیبایی را ایجاد کرده که با سفر به این منطقه، علاوه بر استفاده از امکانات گردشگری مانند مجتمع ورزشی، مجتمع آموزشی، اقامتگاه، خدمات ویژه تله کابین، رستوران، باغ‌ها و غار آکواریوم، میتوانید از طبیعت لذت ببرید. کسانی که علاقه مند به باستان شناسی هستند نیز میتوانند از کتیبه‌های گنج‌نامه دیدن کنند.


تبلیغات | AD


۱. سنگ نوشته‌ها

این سنگ نوشته‌ها در گذشته نام‌های مختلفی داشته‌اند و روی صخره‌ای در دامنه کوه الوند و در انتهای دره عباس‌آباد قرار دارند. نوشته‌هایی از دوران خشایارشاه و داریوش هخامنشی بر روی آن سنگ‌ها نیز باقی‌ مانده‌اند.

۲. تله‌کابین

تله‌کابین این منطقه در اتفاعی تقریبا ۲۵۰۰ متری قرار داشته و طول خطوط رفت و برگشتی آن ۳۴۰۰ متری است.

۳۵ کابین بر روی خطوط رفت و برگشتی قرار دارند که شش تای آن وی آی پی میباشد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

۳. غار آکواریوم

غار آکواریوم از جاذبه‌های زیبای این منطقه است که میتوان ترکیبی از زیبایی دریا و صخره‌های کوهستانی در آن مشاهده کرد. در این مجموعه، آکواریوم‌های زیادی وجود دارد که دارای تنوع مختلفی از جانوران دریایی میباشد.

۴. اقامتگاه‌های گردشگری

از دیگر امکانات دهکده میتوان به اقامتگاه‌های گردشگری آن اشاره کرد. همچنین امکانات ورزشی چون بانچی جامپینگ، صخره نوردی، کوهنوردی، سالن بولینگ و….. نیز در این میتواند تجربه‌ای بینظیر برای ورزشکاران رقم بزند.

[icon name=”map-marker” class=”” unprefixed_class=””]آدرس: ایران، استان همدان، ۵ کیلومتری جنوب غربی همدان، دهکده گردشگری گنج‌نامه.

منبع گنج‌نامه http://hamedan-2018.com توریست‌ها

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.