خانه خورشید | خورشیدی بر زمین اصفهان

خانه خورشید در قلب کهن ترین محله تاریخی اصفهان در جوار یادمانهای بر جای مانده از پیشینیان این سرزمین چون مسجد جامع، میدان عتیق، میدان نقش جهان و چهارباغ عباسی واقع شده ما در درناتریپ قصد داریم شما رابا این بنای تاریخی آشنا کنیم.

تبلیغات | AD


خانه خورشید در محله تخت فولاد اصفهان و در خیابان سجاد،خیابان آبشار اول واقع شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند باغ گلها و پمپ بنزین سجاد و پل خواجو و ایستگاه اتوبوس پل بزرگمهر  قرار گرفته است. نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، هتل خواجو می‌باشد که دسترسی به این مکان را برای کاربران حمل‌ونقل عمومی آسان می‌سازد.

معرفی خانه خورشید اصفهان

یکی از بناهای تاریخی به جا مانده از دوره صفویان خانه تاریخی خورشید است که در قلب اصفهان و در چند متری میدان نقش جهان قرار دارد. این بنا متعلق به یکی از اربابان زمان صفویه بوده که در آن زندگی می کرده است که پس از مرگ او به عنوان میراث به یکی از پسران او می رسد بعد ها این بنا به سبب ارزش تاریخی آن جزو اماکن تاریخی مهم اصفهان و بعد به عنوان اولین هتل سنتی اصفهان تغییر کاربری داد.

معماری خانه 

حیاطی بسیار بزرگ با اتاق‌های دلگشا در اطراف حیاط و درها و پنجره‌های چوبی و طرح‌دار، مشخصه‌هایی هستند که همه ما را یاد خانه‌های سنتی مثل خانه خورشید می‌اندازند. دو باب اتاق سه دری، یک اتاق پنج دری و چند دالان نیز بخش غربی خانه خورشید را تشکیل می‌دهند. جالب است بدانید که این بخش دارای ایوان ستون دار یکپارچه‌ای نیز هست که از آن به عنوان شاهکار معماری در خانه خورشید یاد می‌شود.

بخش های مختلف بنا

دیوان ‌خانه دارای سه قسمت عمده تالار، بخش تابستان نشین و بخش زمستان نشین است. تالار با دو اتاق، پستو و گوشواره و یک ایوان باشکوه در شمال خانه قرار گرفته است.

تزئینات بنا

دیوارهای این تالار دارای تزئینات فراوان نقاشی روی گچ هستند. علاوه بر آن دو ردیف قطاربندی نیزدر این در و دیوارها وجود دارد. سقف تالار حاوی نقاشی های پر کاری است که از نقاشی های اروپائی تاثیر گرفته اند. جبهه جنوبی شامل سه دری و فضای کفش کن در بین آنهاست

فضای باز هتل

از آنجا که این هتل زیبا در شهر تاریخی اصفهان واقع است و این شهر به مبدا معماری ایرانی معروف است. این هتل زیبا نیز دارای معماری بیرونی تاریخی است که سبب شده این بنا محوطه سنتی زیبایی داشته باشد. معماری آن به صورت سه طبقه است و در محوطه تعدادی تخت و میز برای رفاه حال گردشگران تعبیه شده است.

اقامت در خانه خورشید اصفهان

 این مجموعه اقامتی دارای 21 باب اتاق سنتی می باشد که دورتا دور حیاطی بزرگ با حوض آبی در وسط آن قرار گرفته اند و قابلیت پذیرش 65 نفر میهمان را دارند. رستوران با گنجایش 36 نفر میهمان و چایخانه ای دلنشین به دو صورت روباز و سرپوشیده آماده حضور میهمانان گرانقدر خود می باشند. شما می‌توانید از سایت‌های اینترنتی یا شماره تلفن‌های مجموعه، پیش از سفر، این اتاق‌ها را رزرو کنید.

توضیحات مهم برای اقامت در خانه خورشید اصفهان

 1. کودکان زیر8 سال در صورت عدم استفاده از سرویس اضافه رایگان، بالای 8 سال در صورت عدم استفاده از سرویس اضافه نیم بها محاسبه می گردد.
  پارکینگ رایگان میباشد.(با فضای محدود در روزهای شلوغ)
  اینترنت free . سرویس اضافه به صورت کاناپه ارائه میگردد.
  *مسافرین محترم توجه داشته باشند تمامی افرادی که در یک اتاق مقیم میباشند حتما باید به یکدیگر محرم باشند در غیر این صورت رزرو کنسل شده و هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نمیشود.*
 2. شرایط کنسلی :
  -اعلام کنسلی 1 ماه قبل از تاریخ ورود مشمول پرداخت %30 هزینه یک شب، کمتر از یک هفته %50 هزینه یک شب،48 ساعت قبل از ورود مشمول پرداخت کل هزینه یک شب خواهد شد.

خانه خورشید اصفهان

فاصله خانه خورشید اصفهان تا مکان های مهم

 • فاصله تا میدان نقش جهان – 25 دقیقه پیاده – 5 دقیقه با ماشین (2.1کیلومتر)
 • فاصله تا سی و سه پل – 14 دقیقه با ماشین
 • فاصله تا مسجد امام اصفهان – 28 دقیقه پیاده – 6 دقیقه با ماشین (2.6کیلومتر)
 • فاصله تا کاخ هشت بهشت – 12 دقیقه با ماشین (4.5کیلومتر)
 • فاصله تا آتشگاه – 16 دقیقه با ماشین (9.8 کیلومتر)
 • فاصله تا نمایشگاه بین المللی – 13 دقیقه با ماشین (8.4 کیلومتر)
 • فاصله تا باغ پرندگان – 19 دقیقه با ماشین (11.4 کیلومتر)
 • فاصله تا فرودگاه شهر اصفهان – 34 دقیقه با ماشین
 • فاصله تا مرکز خرید سیتی سنتر – 27 دقیقه با ماشین
 • فاصله تا پایانه مسافربری اصفهان – 25 دقیقه با ماشین

آدرس هتل: اصفهان – خیابان ابن سینا – کوچه شماره 37 (میر علاءالدین) 


تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

6 + 15 =