جهنم دره؛ ترسناک اما زیبا

احتمالا خیلی از ما از زبان برخی افراد، نام جهنم دره را هنگامی که عصبانی بوده‌اند شنیده‌ایم یا حتی خودمان نیز هنگام عصبانیت، نام این مکان را برده‌ایم. جهنم دره در واقعیت وجود دارد و نام مکانی سرسبز میباشد. در این پست ما قصد داریم شما را با این مکان سرسبز اما ترسناک آشنا کنیم، با درناتریپ همراه باشید.


تبلیغات | AD


آشنایی

جهنم دره نام دره‌ای پوشیده از درختان و گیاهان سرسبز است که در نزدیکی روستای قریس استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. این منطقه علاوه بر گیاهان، سرمایه‌های طبیعی زیادی همچون قله‌های بلند، چشمه‌های آب معدنی، آبشار و پوشش جانوری مختلفی را داراست. با وجود اینکه این دره زیباست، اما نام آن ترسناک است و علتش به گذشته آن برمیگردد. این دره به علت وجود شیب‌های تند، خطرات بسیاری برای کسانی که از این منطقه عبور میکرده‌اند داشته است. به دلیل مسیرهای صعب العبور، این مکان محل مناسبی برای مخفی شدن افراد بود تحت تعقیب بود و یا به هر دلیلی در خطر بودند که باعث ایجاد مشکلات امنیتی برای ساکنین آن نیز میشده است.

رودخانه‌ای در این دره ۱۳ کیلومتری وجود دارد که زیبایی آن را دوچندان میکند. شیب دره بسیار تند بوده و احتمال سقوط در آن بسیار زیاد است.

این منطقه کنام جانورانی چون عقاب، شاهین، آهو، خرس، کفتار و گراز میباشد که منطقه‌ای ناامن به شمار می‌آید.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

این منطقه در مسیر جاده ابریشم قرار داشت، اما امروزه کمتر کسی جرات نزدیک شدن به آنرا دارد. کوهنوردان و صخره ‌نوردان زیادی قله‌های این دره را فتح کرده‌اند، اما افرادی که تجهیزات کافی نداشته‌اند، دچار صدمات جدی یا حتی مرگ شده‌اند و به علت صعب‌ العبور بودن دره، اجساد آنها را نتوانسته‌اند بیرون بیاورند.

مسیر دسترسی

برای دیدن این دره، باید به شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی بروید و وارد جاده خوی-چالدران شوید. با طی کردن ۲۶ کیلومتر، به روستای قریس میرسید. حواستان باشد اگر راهنمای بسیار حرفه‌ای یا حتی مهارت کوهنوردی ندارید، به این مکان نزدیک نشوید.

[icon name=”map-marker” class=”” unprefixed_class=””]آدرس: ایران، استان آذربایجان غربی، شهرستان خوی، روستای قریس، جهنم دره.

منبع مشرق نیوز

تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.