جنگل جیغ | طبیعی یا ماوراءالطبیعی؟

جنگل جیغ; طبیعی یا ماوراءالطبیعی؟

جنگل سربرج یا جنگل جیغ مشهد یکی از ترسناک ترین و راز آلودترین مکان های ایران است. شب ها صدای جیغ یک زن تمام اهالی روستای سربرج می ترساند و خواب را از چشمانشان می رباید. تا حدی که هنوز هم بعد از مدت ها تصاویر عکس زیادی از جنگل جیغ وجود ندارد.


تبلیغات | AD


جنگل ها معمولا بهترین مکان ها برای گشت و گذار و لذت بردن از طبیعت هستند اما گاهی اوقات ممکن است برای انسان ترسناک به نظر برسند درست همانند جنگل آئوکیگاهارا ژاپن. اما در این پست قصد داریم جنگلی را معرفی کنیم که در ایران قرار دارد و تا کنون رمز و رازهای عجیبی را برای برخی از انسان ها بوجود آورده. جنگل سربرج یا جنگل جیغ.

آشنایی با جنگل جیغ

فرض کنید شما در جنگلی قرار دارید که همیشه صداهای عجیبی همانند جیغ به گوش میرسد. به گفته برخی از مردم, در جنگل سربرج صدای جیغ به گوش میرسد که تا حدودی مشابه سوختن زنی زنده در اتش است!

سربرج نام روستایی در نزدیک طرقبه مشهد بوده و نام این جنگل نیز برگرفته از همین روستا است و به علت ویژگی های عجیب این جنگل, سالانه گردشگران زیادی را در زمینه های مختلف از جمله ماوراءالطبیعی را جذب میکند. برخی از مردم فرار را بر قرار در جنگل سربرج ترجیح میدهند. روزهای جنگل عادی و ارام است اما در ابتدای شب صدای جیغ به گوش میرسد که تا سپیده دم ادامه دارد.

برخی از مردم بر این باورند که این صدا مربوط به ملخ هاست که با تغییر وضعیت آب و وهوا سر و صدا میکنند. عده ای بر این باورند که این صدا مربوط به انعکاس باد است که از میان شاخه ها عبور میکند و عده ای هم باور دارند که ارواح و جن های نفرین شده در این جنگل پرسه میزنند. نکته جالب این است که تا قبل از سالهای ۹۰-۹۱ رودخانه این جنگل در برخی از فصل ها جریان نداشت اما بعد ازین سالها که این صدا ها در جنگل به گوش میرسد, این رودخانه دیگر در همه فصل ها جریان دارد!

جالب این است که بدانید این صداها مشابه صدای ملخ نیست و همچنین برخی از شبها نیز با وجود اینکه بادی نمیوزید این صدا نیز به گوش میرسید!

جنگل جیغ مشهد

بهتر است رمز و راز این جنگل را بازگو کنیم. ابراهیم عرب که دهیار روستای سر برح است میگوید: هنگامی که این صدا مردم را وحشت زده کرد, موضوع را مورد بررسی قرار دادیم و پی بردیم این صداها متعلق به نوعی جیرجیرک هستند که به انها کز میگویند. در واقع این نوع جیرجیرک ها در سالهایی که بارش فراوان و رودخانه پر آب باشد به روستا حمله میکنند و لابه لای درختان پنهان میشوند. دست کم ۲۰۰۰ جیرجیرک میتوانند روی درختی جمع شوند و انعکاس صدای انها که تعدادشان زیاد است باعث میشود صدا شبیه به جیغ یا زوزه به نظر برسد. این نوع جیرجیرک ها تنها ۴۰ روز زنده هستند.

جنگل جیغ

چگونه به آنجا برویم؟

این روستا ۴۵ دقیقه تا بخش مرکزی مشهد فاصله دارد. بهتر است با تاکسی یا ماشین به آنجا بروید.

آدرس: خراسان رضوی, مشهد, بخش جنوبی شهر مشهد, طرقبه, روستای سربرج.


تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.