جاده اسالم به خلخال | زیباترین جاده ایران

جاده اسالم به خلخال یکی از زیباترین جاده های ایران است که مسلما در بین ایرانیان کسی نیست که از زیبایی های این جاده چیزی نشنیده باشد. با درناتریپ جهت آشنایی با جاده بسیار زیبا و رویایی اسالم به خلخال همراه باشید.


تبلیغات | AD


جاده اسالم به خلخال

بسیاری از ما سعی می کنیم در سفرهایی که به شهرهای مختلف داشته باشیم، حتی اگر مسیرمان طولانی شود، زیباترین جاده ها را انتخاب کنیم. جاده ی زیبا هم خستگی راه را از تنمان به در می کند هم لذت سفرمان رو دو چندان می کند. جاده های زیبا کم نیستند ولی  به جرئت و بدون هیچ اغراقی جاده اسالم به خلخال زیباترین جاده ی ایران است.

 

آشنایی بیشتر با جاده اسالم به خلخال

طول جاده اسالم به خلخال ۷۰ کیلومتر است که از شهر اسالم در استان گیلان شروع می شود و به شهر خلخال در استان اردبیل می رسد. قرار داشتن این جاده در مسیر استان سردسیر اردبیل و استان پربارانی چون گیلان باعث شده که وضعیت آب و هوایی در نیمه های اول سال به صورت بارشی و معتدل و در فصول پاییز و تابستان سرد باشد.

علاوه بر این، در طول مسیر شما می توانید شکل های مختلفی از آب و هوا را حس کرده یا حتی مشاهده کنید که از آن می توان به مه گرفتگی در برخی موارد، رطوبت، مشاهده برف در زمستان، هوایی شرجی در برخی موارد و … اشاره داشت.

مسلما اگر شما به این جاده وارد شوید، احساس بسیار فوق العاده ای به شما منتقل خواهد شد؛ بطوریکه دوست ندارید مسیرتان تمام شود و به مقصد برسید. علاوه بر این، شما می توانید جاذبه های مختلف همچون برخی روستاها در نزدیکی جاده، چشمه های مختلف، حضور حیواناتی چون اسب، گاو، گوزن، مناطقی پوشیده از گل های رنگی و یا حتی چوپانان را شاهد باشید.

اگر در طول این جاده در حال رانندگی بودید، می توانید هر از چند گاهی در کنار جاده توقف کنید و در کنار استراحت، از شگفتی های جاده لذت ببرید. جالب ترین نکته در مورد این جاده این است که چهره آن در طول مسیر تغییر می کند و شما بعد از طی مسیری جنگلی، با دشت های سرسبز و پر از گل رو به رو خواهید شد.

طبیعت اطراف جاده اسالم به خلخال

لازم به ذکر است که این مسیر تنها شامل جاده نمی شود، بلکه شما می توانید در مناطق اطراف آن به گشت و گذار بپردازید، از بخش های بومی سوغاتی بخرید، در اطراف کمپ زده و اگر اهل ورزش می باشید، به کوهنوردی یا طبیعت گردی بپردازید.

یادتان باشد که اگر از عاشقان عکاسی هستید و یا با گوشی خود زیاد عکس می گیرید، دوربین همراه خود داشته باشید تا از لحظات ناب بتوانید عکس هایی رویایی شکار کنید. در نزدیکی خلخال آب گرم معروفی به نام “کیوی” وجود دارد که شما می توانید جهت آب تنی از آن استفاده کنید.

اقامت و بهترین فصل برای سفر

در اطراف این جاده، کلبه هایی وجود دارند که می توانید در آنها اقامت داشته باشید و یا در روستاهای نزدیک جاده می توان خانه اجاره کرد. اگر به این جاده سفر می کنید و می خواهید از زیبایی های آن لذت ببرید، بهترین فصل جهت سفر، بهار و تابستان می باشد. یادتان باشد در طی این مسیر پتو و یا لباس گرم بردارید. این جاده در طی زمستان به دلیل بارش برف گاهی مسدود می شود.

توصیه ی ما این است که تا حد امکان برای تفریح از این جاده دیدن نکنید با اینکه این جاده در زمستان زیبایی های خودش را دارد به خاطر اینکه از نظر ایمنی امکانات مطلوبی در تمام مسیر وجود ندارد سالانه حادثه های بسیاری در آن رخ می دهد.

چگونه می توانم آنجا بروم؟

این بستگی به شما دارد که از کدام شهر برای رسیدن به این جاده شروع کنید. اگر در اسالم هستید، به جاده خلخال بروید و اگر در خلخال قرار دارید، به جاده اسالم بروید. برای رفتن به این جاده خیال انگیز می توانید از راه مالرو که تنها مورد استفاده اهالی چند روستا و کوهنوردان و طبیعت گردان است، استفاده کنید. البته مسیر آسفالته اسالم به خلخال هم بی نظیر است، جاده ای با شیب تند و پر از گردنه که اطراف آن مملو از درختان، پیچ های ممتد با تنوع آب و هوایی جالبی می باشد. این جاده از شهر اسالم در استان گیلان آغاز می شود و تا شهرستان خلخال در استان اردبیل به پایان می رسد.

آدرس: جاده اسالم به خلخال، میان استان های گیلان و اردبیل

منبع نمناک

تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.