تپه‌های شنی صادق آباد یزد

تپه‌های شنی صادق آباد یزد

حتماً شما هم عبارت شن‌های روان را تا کنون شنیده‌اید ولی برایتان سؤال پیش آمده که در چه مناطقی از ایران می‌توان این جاذبه طبیعی را مشاهده کرد. با درناتریپ همراه باشید تا یکی از مناطقی که دارای شن‌های روان است را بشناسید.


تبلیغات | AD


موقعیت جغرافیایی و وضعیت گردشگری

از جمله جالب‌ترین جاذبه‌های توریستی استان یزد، تپه‌های شنی صادق آباد می‌باشد که در ۱۷ کیلومتری شهر بافق و در کنار روستای صادق آباد واقع شده است.

سالانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گردشگر خارجی به این منطقه بیابانی آمده و از جاذبه‌های بهره‌مند می‌شوند. مردم محلی، این بیابان را با نام ریگ صادق آباد می‌شناسند و خوش‌بختانه در سالیان اخیر هم برای شناساندن آن اقدامات خوبی صورت گرفته است.

فعالیت‌های تفریحی

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

در کنار بیابان گردی، به کمک مردم محلی می‌توانید به شترسواری، والیبال ساحلی، بدمینتون و دیگر ورزش‌های متناسب با صحرا بپردازید. البته با مساعدت مسئولان، می‌توانیم شاهد رونق فعالیت‌هایی نظیر شن اسکی، موتورسواری صحرا، شن درمانی و یا تورهای کویرگردی باشیم.

ستاره شناسی و تپه‌های شنی صادق آباد

به خاطر دور بودن از ساختمان‌های بلند شهری و هوای پاک، شب یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به این منطقه است؛ به خصوص برای کسانی که به ستاره شناسی و علم نجوم علاقه دارند.

آیا تا کنون به این منطقه سفر کرده‌اید؟ تجارب خود را با ما در میان بگذارید.

 آدرس: ایران، استان یزد، ۱۷ کیلومتری شهر بافق، روستای صادق آباد، تپه های شنی صادق آباد

منبع اینستاگرام اینستاگرام

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.