توسعه گردشگری شمال غرب ایران با همکاری ژاپن

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری گفت: توسعه گردشگری استان‌های شمال‌ غرب کشور با مشارکت آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) در قالب همکاری‌های مشترک فنی، انجام می‌شود.


تبلیغات | AD


علیرضا رحیمی افزود: پیرو هماهنگی‌های به عمل آمده به منظور بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های موجود بین‌المللی، برنامه مدیریت و توسعه گردشگری استان‌های شمال‌غرب کشور پیشنهاد و برنامه‌ریزی برای آغاز مراحل اجرایی آن انجام شده است.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

وی گفت: این پروژه که در همکاری مشترک میان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جایکا اجرا خواهد شد، بر سه رکن تدوین برنامه توسعه گردشگری منطقه شمال غرب کشور، برنامه مدیریت مقصد و استراتژی بازاریابی با رویکرد توجه به ظرفیت‌های تاریخی فرهنگی این منطقه با تاکید بر جاده ابریشم خواهد بود.

به گفته رحیمی، این پروژه استان‌های اردبیل، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، زنجان و قزوین را در برمی‌گیرد و مطالعات امکان‌سنجی در فاز نخست از سوی تیم مشاوران جایکا در این منطقه انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری اظهار کرد: مشاوران جایکا در بازه زمانی ۱۶ اردیبهشت تا ۷ تیرماه، به منظور انجام مطالعات خود در ایران حضور خواهند داشت.

منبع ایسنا

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.