تنگه چاهکوه | از جاذبه های طبیعی قشم

تنگه چاهکوه از جاذبه های دیدنی و تفریحی بوده که در جزیره ی قشم قرار گرفته است. صخره های این تنگه دارای اشکال گوناگون می باشند که دلیل آن هم چیزی نیست جز گذر زمان و فعالیت های طبیعت که بسیار زیبا و دیدنی هستند. این تنگه در عمق ۱۰۰ متری زمین واقع شده است. برای آشنایی بیشتر با درناتریپ همراه باشید.


تبلیغات | AD


تنگه چاهکوه
تنگه چاهکوه

آشنایی

بدون شک میتوان این تنگه را یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی جزیره قشم دانست. این دره در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهو شرقی بخش شهاب قرار دارد. در زمان های قدیم این دره را مقدس می دانستند و از آن به نام دره مقدس چاهکوه یاد می کردند، زیرا این دره محل ذخیره ی آب بوده و در گذشته، آب از اجزای مقدس به شمار میرفته است.

وجه تسمیه

احتمالا استفاده از نام چاهکوه برای این دره به وجود چهار حلقه چاه در نقطه آغاز آن باز می‌گردد. گفته میشود علت شهرت این دره به نام چاهکوه به دلیل وجود سه یا چهار چاه در دل آن است که در زمان‌های دور به دست اهالی روستای چاهو شرقی برای تامین آب شیرین کنده شده‌است.

با توجه به گرم و خشک بودن آب‌وهوای منطقه، آب شیرین ذخیره‌شده ارزش بالایی دارد و این چاه‌ها محل ذخیره آب باران بوده‌ است.

جاذبه ها

این دره اشکال زیادی را در خود جا داده، از شیارها و شکاف های زیاد تا وجود صدف ها که بیانگر وجود آب در گذشته در این منطقه است. زیبایی را که به کناری بگذاریم میتوانیم اینگونه اشاره کنیم که طبیعت همانند هنرمندی حرفه ای در این دره جهت خلق این آثار زیبا طی سال های متمادی سنگ تمام گذاشته است.

زیبایی های این دره شما را به ادامه ی مسیر مجبور می کند زیرا هر چه جلوتر می روید، اشکال و آثار جدیدی را مشاهده می کنید. این اشکال زیبا حاصل فرسایش طی میلیون ها سال است و عامل آن را میتوان فرسایش از طریق باد و آب دانست. میتوان از این منطقه به عنوان ژِئوپارک یاد کرد و همین شگفتی ها باعث شده که تنگه چاهکوه به ثبت یونسکو برسد.

همچنین تنگه چاهکوه مکان مناسبی برای عکس برداری و مکان مناسبی برای علاقه مندان به ورزش سنگ نوردی است و در شب زیبایی دوچندان می شود. تماشای ستاره ها در تاریکی شب آن هم در اعماق این دره تجربه شگفت انگیزی را برای شما ایجاد می کند، پس اگر میخواهید این صحنه ها را در خاطرات سفر خود ثبت کنید، دوربین عکاسی با کیفیت فراموش نشود. به خاطر داشته باشید به دلیل این که شما به عمق زمین می روید طبیعی است که تلفن همراه شما آنتن ندهد و برای جلوگیری از این مشکل باید تمهیدات لازم را اندیشیده و با همراهی افراد آشنا به منطقه به این تنگه بروید.

اما پس از ورود به چاهکوه متوجه احاطه خود از دو طرف توسط دیواره های بلند می شوید و هر چه جلوتر بروید راه رفتن برای شما سخت تر می شود.

درنا تریپ از علاقمندان به سنگ نوردی و جاذبه های طبیعی دعوت می کند که از این تنگه ی زیبا و دیدنی دیدن کنند.

چگونه آنجا بروم؟

ابتدا به استان هرمزگان و سپس به شهرستان قشم رفته و پس از رفتن به بخش شمالی جزیره قشم، جنب روستای چاهوی شرقی به این تنگه می رسیم.

آدرس: ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، تنگه چاهکوه

منبع ویکی پدیا لحظه آخری

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.