تفریحات زمستانه در ایران | حتما بخوانید!

 در این سری از نوشتار قصد داریم شما را تفریحات زمستانه در ایران آشنا کنیم.با با سرد شدن هوا و رسیدن زمستان به روز های اوج خود، بازار تفریحات و ورزش های زمستانی حسابی داغ می شود.هرچند که با سرد شدن هوا تفریحاتی که در فضای آزاد، همچون دوچرخه سواری اندکی سخت می شود.اما برف روی ارتفاعات و تفریحات برفی می تواند جایگزین مناسبی برای این مدل تفریحات باشد.که بسیار هیجان انگیزتر و به یادماندنی تر نیز هستند.با درناتریپ همراه باشید تا شما را با این تفریحات در ایران آشنا کنیم.


تبلیغات | AD


تفریحات زمستانه

تفریحات زمستانه در ایران

  • اسکی
  • سورتمه سواری
  • تیوپ سواری
  • صخره نوردی
  • اسنومبیل
  • تله سیژ سواری
  • تله کابین سواری
  • زیپ لاین

اسکی؛ معروف ترین تفریح زمستانی

تفریحات زمستانه

اسکی و اسنوبرد یکی از هیجان انگیز ترین و مشهورترین تفریحات و ورزش های زمستانی است. که بسیاری را برای تجربه ی هیجان انگیز به سوی خود می کشاند. انجام این تفریحی در کشور ما بسیار طرفدار دارد. به همین منظور پیست های اسکی بسیار مناسبی در بخش های مختلف کشور تاسیس شده است.از جمله این پیست های معروف می توان به پیست اسکی توچال، پیست اسکی آلوارس، پیست اسکی دیزین اشاره کرد.که بسیاری از امکانات برای انجام این تفریح را فراهم آورده اند.

سورتمه سواری؛ تفریح مورد علاقه خانواده ها

تفریحات زمستانه

سورتمه سواری که از جمله تفریحات زمستانه در ایران است.ابتدا در کشور های اروپایی و آمریکایی مورد استقبال قرار گرفت.این تفریح هیجان انگیز در اروپا با حیوانات و در ایران در مکان های خاص انجام می شود.سورتمه سواری به سبب وجود سرعت و هیجان می تواند ادرنالین خونتان را بالا ببرد و لذت هیجان را به شما القا کند.در این نیز در پیست اسکی توچال امکان انجام آن فراهم شده است.که در توچال با1420 متر طول به عنوان طولانی ترین سورتمه ایران شناخته می شود.

تیوپ سواری؛ تفریحی سراسر هیجان در ایران

تفریحات زمستانه

یکی از پرطرفدار ترین تفریحات زمستانه در ایران و در میان مردم تیوپ سواری است. از تیوپ سواری نمی توان به عنوان ورزش زمستانی در ایران یاد کرد.بلکه بیشتر جنبه تفریحی و دورهمی دارد. این تفریح که همه پسند و ارزان است در دامنه هایی که بارش برف زیاد است انجام می شود.افراد بسیار زیادی هستند که بخاطر تجربه سر خوردن از شیب کوه ها همراه با دوستان و آشنایان خود به ارتفاعات برای تیوپ سواری می روند.

صخره نوردی؛ ویژه علاقه مندان به ارتفاع

خواندن این نوشته ها توصیه می شود
تفریحات زمستانه

صخره نوردی در زمستان یکی از تفریحات زمستانه در ایران و ورزش هایی است که بسیار همراه با خطر و هیجان است.به خصوص اگر بخواهید از یک آبشار یخ زده یا صخره های برفی و یخی بالا بروید.که هیجان و خطر آن دو چندان است.اما برای کسانی که علاقه مند به صخره نوردی هستند بهترین گزینه ی تفریح در زمستان محسوب می شوند.شما می توانید این تجربه را در روستا و آبشار پریشان کرمانشاه که سرد ترین و برف خیز ترین ناحیه استان را دارد تجربه کنید.

اسنومبیل؛ تفریحی خاص ویژه جوانان

تفریحات زمستانه در ایران

از تفریحات زمستانه در ایران که هیجان انگیز و جدید در ایران است به اسنومبیل اشاره کرد. این تفریح که به تازگی امکانات آن در کشورمان فراهم شده است بسیار مورد استقبال مردم و گردشگران زمستانه قرار گرفته است.این تفریح که با خودرو های موتوری و تک سرنشین انجام می شود و به سرعت بر روی برف حرکت می کنند. و امروزه از آنها به جای سورتمه استفاده می شود.سوار شدن بر این خودرو ها هیجان خاص خود را برای شما به ارمغان می آورد.

تله سیژ سواری

تفریحات زمستانه در ایران

تله سیژ تقریبا مثل تله کابین است و شکل و شمایلی شبیه تله کابین دارد. اما با کمی تفاوت! در تله سیژ به جای کابین یک سری صندلی های کاملا امن به کار رفته است که شما می توانید آزادانه اطراف خود را ببینید. تله سیژ سواری یکی از هیجان انگیز ترین اتفاقاتی است که  می توان در پیست های ایران همچون آلوارس تجربه کنید. تله سیژ در واقع نوعی بالابر است که در پیست هاس اسکی استفاده می شود و شامل حلقه و کابل فولادی است.که خود یکی از تفریحات زمستانه در ایران است.

تله کابین سواری ؛ از قدیم تا کنونتفریحات زمستانه در ایران

تفریحات زمستانه در ایران

یکی دیگر از معروفترین جاذبه های پیست های اسکی و تفریحات زمستانه در ایران تله کابین سواری است.این تفریح که از سالهای بسیار قبل حتی قبل از فراهم شدن امکانات تفریحات جدید در ایران وجود داشت.وبرای مردم ما بسیار هیجان انگیز است. و معرف عامه است. در پیست های اسکی همچون دیزین تله کابین وجود دارد.

زیپ لاین؛ تفریحات زمستانه در ایران

تفریحات زمستانه در ایران

مجموعه زیپ لاین توچال یکی از بخش های جذاب وجالب این منطقه است و تفریحات زمستانه در ایران است. و در بوستان شماره 2 و در مسیر جاده سلامتی قرار دارد. این زیپ لاین در ارتفاع 60 متری با تجهیزات ایمنی مطمئن شما را دویست متر به پرواز در میاورد.این تفریح یکی از مهیج ترین و بهترین تفریحات در پیست اسکی توچال است.که برای جوانان و افراد سالم پیشنهاد می شود.


تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.