تراز ورود گردشگران خارجی به کشور مثبت شده است

همدان – وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تراز ورود گردشگران خارجی به کشور مثبت شده و شمار گردشگران ورودی افزایش یافته است.

علی اصغر مونسان بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه سفر به ملایر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اعتقاد دارم روند توسعه گردشگری کشور همچنان با حمایت های دولت و مجلس ادامه پیدا می کند، گفت: درآمد ارزی ۱۱.۸ میلیارد دلاری سهم گردشگری جی دی پی کشور در سال گذشته که بنا بر آمار بانک مرکزی اتفاق افتاده عدد خوبی است و دست یافتنی است که این عدد را به ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار افزایش دهیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در حال تدوین یک برنامه هستم تا بر اساس این برنامه نیاز ها مشخص شود، گفت: گزارش نهایی تقدیم دولت و مجلس می شود و خواسته اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های کشور را شناسایی خواهیم کرد تا به عدد ۳۰ تا ۴۰ میلیارددلار برسیم و حق گردشگری کشور را به دست آوریم، گفت: البته موضوعاتی در حال رخداد است که این موضوعات به گردشگری هر کشوری آسیب می زند.

مونسان با بیان اینکه موضوعاتی در حال پیش آمد است که بر روی گردشگری موثر است و تقابلات نظامی موجود در منطقه اثرات منفی در گردشگری دارد، گفت: از دست دادن پروازهای مستقیم پس از تحریم اثرات منفی دارد.

تاب آوری اقتصاد کشور را شاهد هستیم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه تاب آوری اقتصاد کشور را شاهد هستیم، ادامه داد: تمام بخش های کشور باید در اقتصاد مقاومتی تاب آوری را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه با ظرفیت های خوب کشور و برنامه ریزی های انجام شده در بخش گردشگری شاهد رشد قابل ملاحظه شمار گردشگران هستیم، گفت: البته بازارها دچار تغییراتی شده و افت را به واسطه اتفاقاتی شاهد بودیم اما اقداماتی انجام شد که جبران کننده باشد.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

مونسان با بیان اینکه روی حوزه منطقه ای به شدت کار کردیم، گفت: با ترکیه که تراز منفی داشتیم و ۲۴۰۰ گردشگر خروجی و ۴۵۰ گردشگر ورودی داشتیم و همواره شمار گردشگران خروجی از ورودی بیشتر بود وارد تعامل شدیم و آمار ورودی به یک میلیون و آمار خروجی به یک میلیون و ۷۰۰ رسیده که این عدد بیانگر آن است در حال نزدیک شدن به تراز مثبت در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه در مجموع تراز مثبت شده و شمار گردشگران ورودی به کشور افزایش یافته است، گفت: تنوع محصولات گردشگری را افزایش داده و گردشگران خارجی منطقه ای در سفر به ایران که بیشتر سفر زیارتی را مدنظر دارند علاوه بر زیارت محصولات گردشگری را تهیه می کنند تا درآمد ارزی از محل این گردشگران افزایش یابد.

مونسان با بیان اینکه گردشگران زیارتی ایران علاوه بر زیارت حتما بخش گردشگری سلامت را نیز بیش از پیش فعال کرده اند، گفت: بخش گردشگری تفریحی نیز به واسطه این گردشگران فعال شده و گردشگری ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلاری به گردشگری یک هزار و ۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار رسیده است.

۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر وارد ایران شد

وی گفت: پارسال ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر وارد ایران شد که افزایش ۵۲ درصدی در مقایسه با سال قبل را نشان می داد.

وی به وضعیت شهر ملایر نیز اشاره کرد و با بیان اینکه ثبت جهانی ملایر دنبال می شود، گفت: هرجا ثبت جهانی محقق شده به مراتب شمار گردشگران به آن منطقه افزایش یافته است.

مونسان با بیان اینکه ثبت جهانی یک شهر رونق گردشگری را به همراه دارد، ادامه داد: بعد از ثبت ملی مبل و منبت ملایر شمار گردشگران ورودی به این شهر افزایش یافته است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه بازدیدی از بام شهر ملایر انجام شد، گفت: پروژه های جاذب گردشگری را حمایت می کنیم تا بخش گردشگری هم به تناسب ثبت جهانی شهر ملایر پیش برود.

وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه ملایر یک افق بسیار خوب در بخش گردشگری و صنایع دستی مبل و منبت داشته باشد، گفت: برای تعمیر و مرمت بناهای تاریخی تسهیلات لازم پیش بینی می شود.

منبع خبرگزاری مهر
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

یازده + دوازده =