تالاب انزلی | زیستگاه لاله‌های صورتی و جانداران نادر

تالاب انزلی از جاذبه‌های شمال کشور محسوب میشود که همانند نگینی میدرخشد. این تالاب بستری برای لاله‌های صورتی است که از گل‌هایی زیبا و منحصر به فرد به شمار می‌آید. امکاناتی چون قایق‌سواری و وجود رستوران‌های محلی، اوقات خوشی را برای شما رقم خواهد زد. با درناتریپ جهت آشنایی با این جاذبه منحصر به فرد همراه باشید.


تبلیغات | AD


تالاب انزلی
تالاب انزلی

توضیحات

همانطور که گفتیم، این تالاب یا مرداب، یکی از زیباترین و منحصر به فردترین جاذبه‌های طبیعی در ایران به شمار می‌آید که زیستگاه بسیاری از جانداران نیز میباشد. تالاب انزلی در راه ورودی رودخانه‌های مختلف به دریای خزر قرار گرفته که نقش تصفیه آب را نیز دارد و جزو تالاب‌هایی با آب شیرین محسوب میشود.

تالاب انزلی
تالاب انزلی

این تالاب در حد فاصل بین دو شهر بندرانزلی و آبکنار قرار گرفته است که به خاطر لاله‌های صورتی‌اش مشهور است. اگر به این منطقه سفر کردید، هیچگاه تماشای لاله‌های مردابی و قایق‌سواری کردن در این تالاب را از دست ندهید. البته یادتان باشد که لاله‌های مردابی تنها در فصول خرداد تا آخر شهریور نمایان هستند. این گیاهان با نام لوتوس نیز شناخته میشوند و دارای برگ‌های قلبی شکل هستند. ریشه آنها در آب بوده، برگ‌ها و ساقه‌های آن نیز بیرون از آب هستند.

تالاب انزلی
تالاب انزلی

تعداد زیادی پرنده مهاجر از کشور‌های مختلف به این منطقه می‌آیند و در این تالاب سکونت دارند. همین باعث شده است این منطقه محل زندگی نمونه هایی نادر از پرندگان مختلف باشد. یک ایستگاه پرنده‌نگری نیز در این مکان وجود دارد که از این طریق میتوانید به تماشای رفتار پرندگان بپردازید.
میتوانید در این تالاب نیز به ماهیگیری بپردازید اما وسایلش را نمیتوان اجاره کرد و باید خودتان آنها را بخرید. حواستان نیز به فصل مناسب ماهیگیری باشد تا به حیات وحش صدمه نزنید.

در این محدوده، پناهگاه‌های حیات وحش مختلفی وجود دارد که زیستگاه پرندگان مختلف میباشند و شکار در آنها ممنوع است.

جزایر مختلفی در این تالاب وجود دارند که از آنها میتوان به قلم ‌گوده بزرگ و کوچک، میان پشته بزرگ و کوچک، میان‌ گوده، اکبر‌آباد، مرادگوده، میان پشته کول، چراغ پشتان و دیگر جزایر نیز اشاره کرد. اگر قصد سفر را دارید و دوست دارید در کنار تماشای زیبایی های تالاب و پرندگان مهاجر، لاله‌های صورتی را مشاهده کنید، بهترین فصل بهار و تابستان است اما در کل اگر در نظر بگیرید، بهار و پاییز به دلیل هوای مرطوب، فصول مناسب‌تری به حساب می‌آیند.

آدرس: ایران، استان گیلان، بندر‌انزلی، خیابان تکاوران، تالاب انزلی.

منبع مانا

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.