بندر بریس | جذابیت تماشای دریا و کوه های مریخی

از چابهار به سمت شرق در کناره های سواحل بی نظیر و طلایی مکران، جاده ای است پر پیج و خم درمیان کوه های منیاتوری و دریای نیلگون عمان که با فاصله ۶۰ کیلومتری می رسد به بندری زیبا در امتداد حاشیه ساحلی دریای عمان (سواحل مکران) که شبیه شبه جزیره ای است در بالایی دیواره های صخره ای که بیرون زدگی های آن مشرف به دریا قد علم کرده اند. بندر بریس در مجاور روستایی با همین نام قرار گرفته که از سمت شمال به جاده اصلی چابهار، ازسمت شرق به روستاهای پشت ، بندر صیادی پسابندر و خلیچ زیبای گواتر و از جنوب و غرب به دریای نیلگون عمان منتهی‌ می شود.

بندر بریس
بندر بریس

روستایی با همین نام در نزدیکی ساحل وجود دارد که از شمال به یکی از زیباترین جاذبه ها با نام کوه های مریخی و از سمت جنوب و غرب به دریای عمان منتهی میشود. وجود داشتن منطقه ای صخره ای و ماسه ای در کنار ساحل باعث شده که چشم انداز زیبایی از ساحل، غروب ساحلی، دریا، قایق های در حال عبور و کوه های مریخی را بتوان تماشا کرد. آب و هوای این منطقه گرم و مرطوب میباشد. از زیبایی های ساحل بریس که بگذریم، این منطقه به خاطر دسترسی به آب های آزاد، در آن انواع مختلفی از ماهی ها و جانوران دریایی یافت میشود که از نمونه آنها میتوان به صید میگو، ماهی یا حتی کوسه ماهی در این بندر اشاره داشت که باعث شده این بندر به یکی از نقاط مهم جهت پرورش ماهی تبدیل شود.

فهرست محتوای این مطلب
خواندن این نوشته ها توصیه می شود

چگونه به آنجا برویم؟

بندر صیادی بریس در دهستان نگور از توابع بخش دشتیاری شهرستان چابهار واقع شده و فاصله آن از مرکز بخش نگور ۴۴ کیلومتر و تا مرکز شهر چابهار ۶۰ کیلومتر است. بهترین وسیله برای رسیدن به این بندر، خودرو شخصی است. اگر با خودرو شخصی حرکت میکنید، حتما باک اتومبیلتان پر باشد تا با مشکل کمبود بنزین مجواجه نشوید.

آدرس: ایران، استان سیستان و بلوچستان، بندر بریس

 

منبع مارین نیوز سیری در ایران ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

14 + چهارده =