بلیط سیستمی چیست؟ و چه مزایا و معایبی دارد؟

احتمالاً هنگام خرید بلیط با اصطلاح بلیط سیستمی مواجه شده اید. اما نمی دانید بلیط سیستمی چیست؟این بلیط  در واقع بلیط هایی هستند که به صورت عادی به فروش می رسند اما دارای معایب و مزایای خاص خود هستند.

بلیط سیستمی چیست؟

بلیط سیستمی بلیط هایی هستند که بر خلاف بلیط چارتر  به صورت معمول چه از آژانس های هواپیمایی ، چه از خود هواپیمایی خریداری کنید تفاوتی با هم ندارند. بلیط این پروازها را می توانید برای مدت زمانی بسیار بلند خریداری کنید. در ایران بیشتر پروازهای دارای اهمیت و با استقبال زیاد به صورت سیستمی به فروش می رسد. در پروازهای سیستمی هزینه ضرر پر نشدن پرواز بر عهده ی خود هواپیمایی است.

 

مزایا بلیط های سیستمی چیست؟

مهمترین مزایای بلیط سیستمی شامل موارد زیر می شود:

 • قیمت بلیط های سیستمی ثابت است.
 • هزینه این نوع بلیط ها برای کودکان کمتر از هزینه بلیط بزرگسالان است.
 • امکان استرداد بلیط بر اساس قوانین وجود دارد. (براساس قوانین درصدی از مبلغ بلیط به عنوان جریمه از پول بلیط برداشته می شود و مابقی بازگشت داده می شود.

قیمت گذاری بلیط های سیستمی

قیمت پروازهای سیستمی معمولاً گران تر از بلیط های چارتر هستند. ولی همیشه اینگونه نیست. معمولاً قیمت بلیط های سیستمی در فاصله های زمانی دوتر از زمان پرواز ارزانتر و ثابت است. و با نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت بلیط افزایش پیدا می کند.

منبع الی گشت علی بابا سفرمی
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. میترا رضایی می‌گه

  آقای داوری یه جای خوب و بکر برای سفر تو ایران پیشنهاد بدین.

  1. مهدی داوری می‌گه

   به نظرم رمین در چابهار توی این فصل جای خیلی خوبیه. ساحل رمین بهترین مکان در ایران برای ورزش موج سواریه. می تونین از دیدنی های چابهار هم لذت ببرین. منطقه ی کاملاً بکریه.

ارسال یک پاسخ

لطفاً با کلمات فارسی تجربه سفر خود را بنویسید.

سه + بیست =