برنامه راه‌اندازی تاکسی هوایی در ایران

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برنامه راه‌اندازی تاکسی هوایی در کشور خبر داد و گفت: کلیه استان‌ها و شهرستان‌هایی که فرودگاه‌های غیرفعال یا کم‌فعالیت دارند می‌توانند در این حوزه درخواست دهند.
خواندن این نوشته ها توصیه می شود

تبلیغات | AD


منوچهر منطقی در رابطه با تاکسی‌های هوایی در ایران توضیح داد: جابه‌جایی مسافر در دنیا دارای یک بخش کوچک و یک بخش بزرگ است. بخش کوچک آن جابه‌جایی هواپیمای مسافربری توسط خطوط هوایی است اما بخش عمده آن توسط خطوط هوایی با ظرفیت پایین‌تر و غیربرنامه‌ای است. منطقی افزود: با وجود اینکه تاکسی‌های هوایی منافع فوق‌العاده‌ای داشته و مورد توجه ویژه کشورهای مختلف دنیا قرار گرفته اما ما کمتر به آن توجه کرده‌ایم.

وی یادآور شد: به منظور توسعه این موضوع، کمیته‌ای متشکل از سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها، ناوبری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحت نظر معاونت وزارت راه تشکیل شد و در همین مدت کوتاه، انجام کارهای اداری سرعت پیدا کرد. این کمیته راهکارهایی را برای تامین هواپیما، آموزش و ایجاد ساختار نیز پیشنهاد کرده است. منطقی افزود: تاکسی‌های هوایی معمولا برای بین شهرها کاربرد دارند و استفاده از آن برای مسافتی در حدود ۲۰۰ کیلومتر مقرون به صرفه خواهد بود.

منبع دنیای اقتصاد

تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.