اینفلوئنسرهای چینی در ایران


تبلیغات | AD


گروهی از اینفلوئنسرهای چینی به میزبانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و با همکاری سفارت ایران در پکن با سفر به ایران از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشورمان بازدید کردند.

این سفر شش‌روزه با همراهی حسین خلفی، نماینده اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در چین در مهر ماه آغاز شد و گردشگران چینی از شهرهای کاشان، اصفهان، شیراز و تهران بازدید کردند.

این سفر که به پیشنهاد سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر پکن و با اقدامات وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رقم خورده، گام جدیدی در حضور فم‌تورهای اینفلوئنسرهای چینی در ایران است.

شو لی، فیلم‌ساز و نویسنده ۱۲میلیون دنبال‌کننده و چین‌فنگ نویسنده و معاون شبکه ماهواره‌ای هنگ‌کنگ ۱۴میلیون دنبال‌کننده در شبکه اجتماعی ویبو دارند.

این دو گردشگر طی حضور در ایران عکس‌ها و فیلم‌هایی را از سفر خود تهیه کرده و به اشتراک گذاشتند.

نکته قابل‌توجه در سفر گروه گردشگران چینی به ایران استقبال آنان از صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و توجه ویژه به مهمان‌نوازی و فرهنگ متنوع شهرهای مختلف کشور و شکوه و عظمت آثار فرهنگی و تاریخی کشورمان بود.

شو لی، فیلم‌ساز و نویسنده چینی درباره تجربه سفر به کشورمان، گفت: «ایران پتانسیل‌های فیلم‌سازی متنوعی دارد و به دلیل وجود نیروی کار ارزان، تخصص و شهرت سینمای این کشور در دنیا، می‌تواند بازار خوبی به‌منظور تولید فیلم برای کشور چین باشد.» شو لی که در نظر دارد کتابی با عنوان ایران در چین بنویسد، در پایان ابراز امیدواری کرد بتواند فیلم‌نامه‌های خوبی را با موضوعات مختلف در ایران دریافت و با سرمایه شخصی تولید کند. بازار فیلم چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهانی و مورد توجه فیلم‌سازان دنیا است.

منبع دنیای اقتصاد

تبلیغات | AD


ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.