ایرلاین‌های پیشرو در پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا

در دوران شیوع کرونا تمامی ایرلاین ها و خطوط هوایی کشور موظف به اجرای پروتکل‌های بهداشتی، به منظور جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت مسافرین و خدمه پرواز هستند. این پروتکل‌ها به صورت دستور العمل نحوه اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در اختیار تمامی ایرلاین ها قرار گرفته است. تمامی شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند بعد از هر پرواز و قبل از مسافر گیری هواپیما را به صورت کامل ضدعفونی کنند.در این میان تعدادی از این خطوط هوایی اقدامات بیشتر و پیشرفته‌تری را علاوه بر پروتکل‌های بهداشتی اعلامی به منظور حفظ سلامت مسافرین در دستور کار خود قرار داده‌اند.


تبلیغات | AD


اقدامات ایرلاین ایران ایر (هما)

ایران ایر در تمامی پروازهای خود بسته اقلام بهداشتی در اختیار مسافرین قرار می‌دهد. این بسته شامل  یک جفت دستکش، یک عدد ماسک و دستمال معطر آنتی باکتریال است. این بسته های بهداشتی در تمامی پروازهای داخلی و بین‌المللی که از فرودگاه‌های مهرآباد و حضرت امام خمینی(ره) و سایر ایستگاه‌های پروازی عملیاتی “هما” انجام می‌شود، به مسافران این پروازها به صورت رایگان ارائه می‌شود.

همچنین این ایرلاین از ابتدای شیوع ویروس کرونا، تمامی ناوگان فعال خود را علاوه بر تهران، در سایر ایستگاه‌ها نیز قبل و بعد از هر پرواز به صورت مستمر ضدعفونی می‌کند.

استفاده از اشعه UV  توسط ایرلاین ایران ایرتور

ایران ایر تور علاوه بر ضدعفونی کردن هواپیما با محلول ضدعفونی، استفاده از اشعه UV  را نیز در دستور کار خود قرار داده است. ضدعفونی کردن هواپیما با استفاده از اشعه UV  برای اولین بار در ایران، توسط ایرلاین ایران ایرتور انجام می‌گیرد.

با استفاده از دستگاه اشعه  UV تمامی سطوح صندلی ها، میزهای غذاخوری و سایر سطوح کابین مسافرین قبل از پرواز ضدعفونی می‌شود.

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

اقدامات ایرلاین سپهران

  • ضدعفونی کردن کانترها قبل از پذیرش مسافرین
  • ضدفونی کردن هواپیما قبل از ورود مسافرین
  • بررسی سلامت مسافرین قبل از سوار شدن به هواپیما، دمای بدن تمامی مسافرین قبل از ورود به هواپیما توسط دستگاه تب سنج پزشکی اندازه گیری می‌شود.
  • ارائه بسته بهداشتی به مسافرین پس از پذیرش شامل ماسک، دستکش و پد الکل
  • ضدعفونی کردن دست تمامی مسافرین قبل از نشستن بر روسی صندلی

اقدامات ایرلاین آسمان

عملیات ضدعفونی و ویروس زدایی تمامی قسمت های شرکت هواپیمایی آسمان شامل بخش های عملیات پرواز، فنی، کارگو و کیترینگ  بصورت مداوم و طبق برنامه‌ای منظم انجام می شود. عملیات ضد عفونی و ویروس زدایی با نظارت و هماهنگی کارگروه ERPصورت می پذیرد.

اقدامات ایرلاین کیش ایر

  • ضدعفونی کردن هواپیما بعد از هر پرواز و قبل از سوار شدن مسافران
  • ضدعفونی کردن بخش های عملیات پرواز، فنی، کارگو و کیترینگ
  • بررسی سلامت مسافرین قبل از سوار شدن به هواپیما، دمای بدن تمامی مسافرین قبل از ورود به هواپیما توسط دستگاه تب سنج پزشکی اندازه گیری می‌شود.
  • ارائه ماسک به مسافرین

نکته قابل توجه برای مسافرین:

باید در نظر داشته باشید که چنانچه مسافری علاپم بیماری کووید ۱۹ یعنی درجه حرارت بدن بالای ۳۸ درجه سانتیگراد، سرفه و عطسه مداوم، تنگی نفس، ظاهر بیمار و بدحال را از خود بروز دهد به هیچ عنوان پذیرش نخواهد شد. پس چنانچه بیمار هستید و یا مشکوک به بیماری کرونا هستید به هیچ عنوان سفر نکنید و در خانه بمانید.

منبع Snapp trip

تبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.