“ایران” اسکار موزه های جهان را کسب کرد

نمایشگاه ایران مهد تمدن، در موزه درنتس شهر آسن هلند، موفق به کسب جایزه نخست موزه های برتر جهان در نیویورک شد.


تبلیغات | AD


به گزارش درناتریپ به نقل از خبرگزاری تسنیم، یکی از مهمترین جوایز جهانی موزه ها (Global fine art award) نیویورک، با عنوان جایزه بین المللی هنرهای زیبا، آثار موزه ای نمایشگاه ایران مهد تمدن، که چندی قبل در هلند برگزار شد را حائز رتبه نخست جهان دانست.

 

قابل ذکر است که اهمیت جایزه بین المللی هنرهای زیبا برای نمایشگاه های موقت بین المللی، آنقدر ویژه است که این جایزه را به عنوان اسکار جوایز موزه ای دنیا می نامند.

 

خواندن این نوشته ها توصیه می شود

در این رابطه هری توپان، رییس موزه درنتس شهر آسن در هلند، درباره جزییات این جایزه معتبر جهانی عنوان کرد: اعطای این جایزه به نمایشگاه ایران مهد تمدن،  در هلند در رقابت با ۹۴ موزه جهان صورت پذیرفته است.

 

وی ادامه داد: پس از برگزاری نمایشگاه ایران مهد تمدن،  در هلند، موزه ای از آثار هلند نیز در همکاری متقابل در موزه ملی ایران برپا شد و همچنان ادامه دارد.

 

همچنین در این رابطه جبرئیل نوکنده _ مدیر کل موزه ملی  ایران نیز با تشریح اهمیت این جایزه عنوان کرد: خوشبختانه ایران داشته های فراوانی دارد که نظیر آن در جهان کمتر وجود دارد، کما اینکه در برخی مواقع نتوانستیم از این داشته های فرهنگی و تمدنی خوب بهره مند شویم.

 

نوکنده بیان داشت: اعطای این جایزه معتبر موزه ای به ایران، با وجود فشارهای برخی کشورها بر علیه ایران صورت پذیرفته است و نکته جالب نیز این است که این جایزه جهانی در نیویورک به نمایشگاه ایران مهد تمدن، در هلند تعلق گرفته است‌.

منبع خبرگزاری تسنیم

تبلیغات | ADتبلیغات | AD


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

نظر خودت رو در مورد این مطلب با ما در میون بزار. اگر تجربه ای در این مورد داری خوشحال میشم بشنومش.😍
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.